Dvojica sedí pri sebe

V posledných rokoch sa zdá, že súčasné vzťahy strácajú na kvalite. Všetko je príliš rýchle, možno až trochu povrchné a falošné. Namiesto skutočnej lásky ani nevieme, či spolu naozaj chodíme, kvôli čomu mnohí prestávajú veriť v to, že nájdu svoju spriaznenú dušu. Prečo to tak je?

Existuje viacero faktorov, ktoré na to vplývajú. Dôležité je, že sa s tým dá niečo robiť, ibaže to musia chcieť obaja. Samozrejme, že takéto nemusia byť všetky súčasné vzťahy, ale určite nám dáš za pravdu, že niektoré z týchto bodov si už zažila aj ty.

Nedostatok komunikácie

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa vzťahy zhoršujú, je nedostatok komunikácie. Často sa stáva, že partneri medzi sebou nekomunikujú dosť, alebo ak aj komunikujú, tak to robia neúprimne alebo s predsudkami. To spôsobuje nedorozumenia a konflikty.

Nehovoríme to, čo si naozaj myslíme, veľa vecí si nechávame pre seba alebo naopak, všetko riešime hádkami.

Závislosť na mobiloch

S predošlým bodom úzko súvisí aj tento. Mnoho ľudí trávi veľa času na svojich telefónoch, čo spôsobuje nedostatok komunikácie a pozornosti voči partnerovi. To môže viesť k pocitu izolácie, zanedbávania a nespokojnosti.

Sociálne siete tiež môžu viesť k závisti a porovnávaniu sa s ostatnými, čo môže negatívne ovplyvniť sebavedomie a spokojnosť v súčasnom vzťahu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating