Mnohí ľudia sa obávajú byť single. Možno je to vďaka tomu, že vidia páry, ktoré spolu trávia čas a sú spolu šťastní a možno je to preto, lebo neustále sú atakovaní otázkami typu:“ty už niekoho máš?“. Byť single znamená však aj mnohé výhody, vďaka ktorým sa možno aj pripravíš na svoj budúci vzťah.

Spontánne výlety. Keď nie si vo vzťahu, máš čas na spontánne výlety, ktoré si chcela vždy zažiť. Je jedno, či chceš sama prejsť Európu alebo sa vydať s partiou na stopovanie po krajinách, toto je presne to obdobie, ktoré by si mala využiť na skvelé dobrodružstvá, pretože už nikdy nebudeš mať toľko času, ako teraz.

Si zodpovedná sama za seba. Si samostatná a nespoliehaš sa na nikoho. Máš vzťah sama so sebou a preto si sa stala veľmi zodpovednou a sebestačnou. Keď si vo vzťahu, máš neustále pocit, že musíš niekoho kontrolovať a že si zodpovedná aj zaňho. No ako single človek dbáš len maximálne o svoju bezpečnosť a bezpečnosť najbližších.

Buduješ samu seba. Konečne máš čas na sebarozvoj. Môžeš sa zapísať na kurz varenia či angličtiny, môžeš odísť študovať do zahraničia alebo si nájsť dobrú stáž. Toto je výborná príležitosť budovať zo seba človeka, ktorým si sa vždy chcela stať.

 

Môžeš tráviť čas s kýmkoľvek. Je jedno, či ideš piatok večer von s partiou a vrátiš sa až nad ránom. Nikto (možno s výnimkou tvojej matky) ťa nebude kontrolovať a nebude ti vyčítať, ak budeš na párty trochu flirtovať.

Máš viac času na priateľov. Toto obdobie je výborná príležitosť lepšie spoznať ľudí, ktorí sú ti blízki a s ktorými rátaš do budúcna. Naplánuj teda perfektné výlety a spoznaj ich viac.

Máš viac peňazí. Možno ti to príde smiešne, no je to pravda. Kedy je lepší čas na šetrenie a zarábanie peňazí, ak nie teraz, keď máš veľa voľného času a môžeš si nájsť skvelú brigádu? Odkladaj si svoje peniaze na horšie časy, alebo si šetri. Nebuď márnotratná.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.