Photo by Taras Budniak from Pexels

Chodievaš na svadby svojich kamarátok a aj ty si zatúžila stáť pred oltárom a vysloviť to vytúžené „áno“? Dávaš svojmu priateľovi nenápadné (alebo často aj nápadné) znamenia, že by si sa už chcela vydávať? Pozor, aby si to veľmi neunáhlila.

Do vydávania by si sa nemala hrnúť nasilu a mala by si počkať, kým na to bude ten správny čas. Možno to znie ako klišé z romantických filmov a knižiek, ale ten pravý sa nájde, ver mi. Existujú však dôvody, prečo by si so vstupom do manželstva mala trochu počkať.

1. Nevydávaj sa len preto, že sa vydávajú a ženia všetci naokolo. Ak to nie je z pravej lásky, nevydrží to. A potom by si svoje rozhodnutie mohla poriadne ľutovať.

2. Nevydávaj sa tiež len preto, že to chce tvoja rodina. Samozrejme, že babička aj mamina by ťa chceli vidieť už pred oltárom a chceli by vnúčatká. Za to, že to chcú ony, neznamená, že to musíš hneď aj urobiť.

3. Ak chceš bývať so svojím priateľom, nemusíte sa kvôli tomu hneď brať. Práveže by ste si mali vyskúšať bývanie aj pred svadbou, aby ste zistili, či vám to vôbec bude klapať.

4. Nevydávaj sa hneď po pár mesiacoch vzťahu. Vtedy máte obaja ružové okuliare a toho druhého nevidíte so všetkými chybami a nedostatkami. Radšej chvíľu počkajte a poriadne sa spoznajte.

5. Nevydávaj sa len preto, že si tehotná. Ako tehuľka si to jednak nebudeš môcť užiť naplno a nikde nie je napísané, že svadba nemôže prísť aj po dieťati. Radšej chvíľu počkaj, ako by si ju mala zbúchať za pár týždňov.

6. Aj keď ťa požiadal o ruku, no ty cítiš, že to nie je ten pravý, nevydávaj sa za neho. Možno mu zlomíš srdce, ale bude to lepšie, ako by si si mala vziať niekoho, koho naozaj nemiluješ.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating