Ísť na výlet s priateľmi je síce fajn, ale skúšala si ísť niekedy na potulky svetom sama? Ak si práve hovoríš, že určite nie, lebo ako by sa po tebe ľudia pozerali, keby si išla sama, predsa by to bolo trápne, tak ti musím povedať, že nie nebolo. Nie je trápne ísť niekam bez spoločnosti. A ak hľadáš nejaký dôvod, ktorý by si dala sama sebe, aby si sa presvedčila, ja ti ich dám hneď niekoľko.

  1. Nájdeš si nových priateľov

Keďže sa rozhodneš ísť niekam iba sama so sebou, tak časom aj tak narazíš na ľudí, ktorí sa ti budú zdať milí a neskôr sa možno stanú aj tvojimi priateľmi. To by sa ti možno nestalo, keby si bola stále v spoločnosti svojich už známych priateľov. Veď prečo by ťa vtedy vyrušoval nejaký cudzinec?

traveling-with-friends-at-the-mountaintop

foto: travelinsightsandexperiences.com

  1. Začneš hovoriť áno veciam, ktorým by si áno určite nepovedala

Ak stretneš nejakého iného cestovateľa a ten ťa nahovorí na nejakú šialenú vec ako skok z mosta, zrejme by si ovplyvnená svojimi kamarátmi povedala nie. Keď však budeš sama, ani nevieš ako a budeš z toho mosta skákať. A že to bude neopakovateľný zážitok ti ani hovoriť nemusím.

  1. Môžeš si spraviť vlastný program

Dohadovať  sa s väčším počtom ľudí môže byť niekedy komplikované a často sa musia preto robiť kompromisy. Stane sa teda, že miesta, ktoré by si chcela navštíviť ani nenavštíviš, pretože tvoj spolucestovateľ sa tam vlastne ani nechcel ísť pozrieť a ty ho predsa nenecháš samého. Výhodou byť sama je teda to, že si môžeš naplánovať kde a koľko času stráviš.

tumblr_mvtbn2JIzN1qi5dego1_1280

foto: tumblr.com

  1. Môžeš jesť čo budeš chcieť

Sadnúť si do útulnej reštaurácie a objednať si svoje obľúbené jedlo je predsa na nezaplatenie. A žiadne porovnávanie sa a výčitky svedomia kvôli tvojim vyšportovaným priateľom, ktorí samozrejme jedia všetci veľmi zdravo.

  1. Budeš sa cítiť úplne slobodná

Pocit slobody z cestovania osamote sa určite dostaví. Veď predsa žiadne pravidlá, iba si sama sebe pánom.

  1. Získaš pocit nezávislosti

Vyraziť do sveta sama a sama sa aj vysporiadať s prípadnými problémami ťa učí byť nezávislou a zodpovednou. Aj keď to bude vyzerať len ako výlet, získaš množstvo skúseností, ktoré ťa posunú v živote dopredu. A keď prídeš domov už nebudeš potrebovať nikoho na dosahovanie svojich cieľov. Tak nabudúce skús nikoho nevolať na ten dlho plánovaný výlet.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.