Pexels/lucas souza

Byť perfekcionistom je ťažké. Si ním aj ty? Potom chceš mať všetko dokonalé, veci musia byť na svojom mieste, práca musí byť urobená bez jedinej chybičky a s ľuďmi si chceš vždy všetko vyriešiť. Medziľudské a milostné vzťahy sú pre teba komplikované ešte viac, pretože to obnáša týchto 6 vecí:

Nevieš rozdeliť kariéru a súkromie

Vo všetkých oblastiach života chceš dosahovať 100%. Aj vo vzťahu, aj v práci. Nevieš (a niekedy nechceš) nikde ubrať a preto si častokrát vyčerpaná. Premáhaš sa, pretože sa chceš o všetko starať.

Vždy požaduješ pravidlá

Život bez pravidiel by pre teba nemal zmysel. Vo všetkom chceš mať definované pravidlá, pretože vďaka nim sa cítiš lepšie a istejšie. Zabúdaš však, že vzťah musí fungovať na dôvere a láske, nie na pravidlách.

Viac pre teba znamená skutok, než slovo

Si perfekcionistka, preto si vážiš viac, keď pre teba niekto niečo urobí – poupratuje, dá veci na svoje miesto, naplánuje celý týždeň,… Niektorí ľudia sa však cítia milovaní pomocou pekných a milých slov, nepotrebujú skutky.

Život si rada plánuješ dopredu

A potom sa rýchlo rozčúliš, keď sa tvoje plány pokazia. Máš rada, keď je všetko naplánované – týždeň, víkend, výlety a dovolenky. Tvoje aktivity musia mať časový harmonogram, pretože sa potom cítiš stratená a neistá.

Vie ťa vytočiť neporiadok

Rada upratuješ a chceš mať doma vždy poriadok. Potrebuješ svoj osobný (a čistý) priestor. Ak začneš bývať s partnerom, niekedy nebudete mať na upratovanie čas. Kvôli tomu vnímaš spoločné bývanie ako tú najťažšiu vec, ktorá sa ti vo vzťahu môže stať.

Chceš partnera neustále tešiť a byť pre neho dokonalou

Najhlavnejší dôvod, prečo sú pre teba vzťahy ťažké. Kvôli perfekcionizmu sa ti môže ľahko prihodiť, že skončíš v toxickom vzťahu. Od seba vyžaduješ 100% vo všetkom a snažíš sa byť pre partnera vždy dokonalou. Ale čo tvoj partner? Nezvykol si na to dostávanie? Nezabudol dávať? Jednostranná láska nie je správna.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating