Rovnováha v živote je to, čo hľadáme všetci. A pokiaľ nie je v poriadku duša, nemôže byť v poriadku ani telo. Ak máš v poslednej dobe pocit, že sa ti smola lepí na päty, zdravie ťa zrádza a vzťahy tiež nefungujú podľa tvojich predstáv, mala by si príčinu hľadať v sebe. Psychické zdravie je rovnako dôležité aké to fyzické, a preto ti dnes prinášam 6 ciest, ako sa dopracovať k tomu tvojmu.

Plánovanie – týmto spôsobom dokážeš posilňovať svoju silu, túžby a hodnoty. Vytvor si reálny plán o tom, čo budeš cez víkend robiť a snaž sa ho dodržať. Podobné veci rov pravidelne a začneš mať pocit, že máš nad svojim životom kontrolu, pretože v ňom dokáže ovplyvniť to, čo robíš a čo sa ti stane.

Životný cieľ – keď si stanovíš určitý životný cieľ, vieš že niekam smeruješ. Dokážeš sa na svoju minulosť pozrieť späť a pochopiť, že všetko čo sa stalo, má určitý význam v budovaní tvojho života. Vytýč si taký cieľ, ktorý z teba okrem iného dokáže urobiť lepšieho človeka, a ty budeš vedieť, že je to to správne. A na ceste za jeho plnením, ťa v prvom rade bude tešiť spôsob, akým ho dosiahneš.

zdroj: pixabay.com

Osobný rast – viď samú seba ako osobu, ktorá rastie a rozvíja sa. Vzdelávaj sa a nové informácie použi na budovanie svojho lepšieho ja. Nedovoľ, aby nuda prebrala kontrolu nad tvojim životom. Vždy keď máš chvíľu času, objavuj niečo nové. Na svete existuje nespočetne veľa tém, o ktorých sa je neustále čo učiť, je len na tebe, aby si si našla to, čo ťa úprimne zaujíma.

Pozitívne vzťahy – staraj sa o svoje vzťahy s ostatnými ľuďmi. Snaž sa byť empatická a vcítiť do toho, čo daná osoba prežíva. Na každý problém existuje nejaké riešenie, a pokiaľ dokážeš dať svoje ego bokom, máš vyhrané.

Autonómia – i nezávislá osoba, ktorá dokáže čeliť tlaku spoločnosti. Vieš, povedať nie a postaviť sa za svoj názor. Ver svojim rozhodnutiam. Vyjadruj svoje názory, aj keď nemusia byť v súlade s názorom niekoho iného, Svet potrebuje odvážnych ľudí, ktorí sa vedia prejaviť a zároveň byť milí a láskaví.

Sebaprijatie – veľmi dobre poznáš svoje silné a slabé stránky. Si si vedomá rozhodnutí, ktoré si kedysi urobila a dokážeš za ne prevziať zodpovednosť. Napriek tomu sa vnímaš pozitívne. Namiesto toho, aby si sa zožierala svojimi zlými vlastnosťami, radšej si ich priznaj a skús na nich popracovať. Pritom však nezabudni oceniť všetko dobré, čo vo svojom živote robíš.

psychologytoday.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.