Ako dosiahnuť vrchol pri žene

Dosiahnuť vrchol nemusí byť samozrejmé pre všetky ženy rovnako. Kým niektorým to trvá iba pár minút, iným sa nedarí vôbec alebo len výnimočne raz za čas. Môže ísť aj o zdravotný problém, pretože existuje malé percento žien, ktoré ho nedosiahnu nikdy. No niekedy stačí na tom trochu zapracovať a môžu sa diať divy.

Máme pre teba 5 tipov, na ktorých by si mala zapracovať, ak chceš dosiahnuť vrchol ľahšie a rýchlejšie.

Spoznaj svoje telo

V prvom rade ty sama musíš vedieť, čo sa ti páči a čo ti robí dobre. Ak to necháš len na mužov, oni na to nemusia prísť nikdy. Dotýkaj sa seba a sleduj, ktoré miesta máš citlivejšie než tie ostatné. Aj keď je táto téma pre mnohé ženy tabu, malo by sa o nej hovoriť trochu viac. Je to predsa úplne prirodzené.

Skúšaj a trénuj

Teoreticky možno aj vieš, ako na to, no prax ti chýba. Dôležité je trénovať a nevzdávať sa. Možno to nepríde na druhý, piaty alebo desiaty pokus, ale raz ťa to možno prekvapí. Používaj iba svoje ruky alebo sa môžeš spoľahnúť na rôzne hračky. Ich výber je naozaj široký a niektoré ťa dokážu dostať doslova do raja.

Vyčisti si hlavu

Hlava je v tomto prípade najdôležitejšia zo všetkých. Ak budeš myslieť na to, čo všetko musíš ešte urobiť a koľko povinností máš, dosiahnuť vrchol sa ti asi nepodarí. Pokús sa na nič nemyslieť, uvoľniť sa a len si užívať prítomný moment. Skús praktizovať meditáciu, ktorá ti to bude neskôr uľahčovať.

Zapoj svojho partnera

Na oživenie môžeš pokojne zapojiť aj svojho partnera. Keď zistíš, čo ti robí dobre, povedz mu to a naviguj ho, aby tie miesta objavil. V našom nedávnom článku sme dokonca písali o výhodách, prečo by si mala používať hračky pre dospelých spolu so svojou polovičkou. Nebojte sa experimentovať. Ak sa vám to podarí, budete si oveľa bližší.

Toto vo vzťahu nerob
zdroj: Unsplash/anait

Vyhľadaj pomoc odborníka

Ak nepomôže žiadna z vyššie uvedených rád, mala by si vyhľadať aj odborníka. Možno ti pomôže aj gynekológ, no skôr by si sa mala obrániť na se*uológa. Prípadne navštív psychológa, s ktorým môžete odhaliť nejaké potlačené traumy, ktoré ti v tom bránia. Všetko sa dá riešiť, dôležité je začať a chcieť.

Držíme palce na ceste za tvojím dosiahnutím vrcholu. 😉 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating