Kompromisy vo vzťahu

Vzťahy sú založené na komunikácii, porozumení a vzájomnom rešpekte. Kompromisy sú bežnou súčasťou každého zdravého vzťahu, no je dôležité si uvedomiť, kedy prekračujeme hranice a robíme ich príliš veľa. Ak máš pocit, že tvoje potreby a túžby ustupujú na druhú koľaj, možno je čas sa zamyslieť.

Týchto 5 varovných znakov ti možno otvorí oči v tom, že robíš viac ústupkov než je vhodné a zdravé. Ak si na to nedáš pozor, veľmi ľahko to váš vzťah môže zničiť.

Ignoruješ vlastné potreby

Ak sa snažíš uspokojiť túžby a potreby svojho partnera na úkor vlastných, môže to byť znakom, že si príliš veľkorysá. Je dôležité mať vyvážený prístup a nezanedbávať svoje vlastné fyzické, emocionálne a psychické potreby. Inak to môže mať negatívny dopad na duševné zdravie.

Žena má negatívne myšlienky
zdroj: Pexels/RODNAE Productions

Musíš meniť svoje hodnoty

Kompromisy, ktoré robíš kvôli partnerovi, ťa ovplyvňujú natoľko, že dokonca musíš meniť to, čomu veríš. A to len preto, aby si mu vyhovela. Ideš tak proti svojim vlastným presvedčeniam, čo môže spôsobovať, že sa v tebe bijú dva názory.

Kvôli tomu musíš robiť aj rozhodnutia, s ktorými nie si úplne stotožnená a za bežných okolností by si k ničomu takému nepristúpila.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating