Žena so zavretými očami vyzerá, že ju niečo trápi
Unsplash/Ilya Shishikhin

Určite aj ty patríš k ženám, ktoré sa snažia byť dokonalé a vyzerať vždy v čo najlepšom svetle. Neuvedomuješ si pritom to, že si na seba veľmi tvrdá a prísna, čo môže negatívnym spôsobom ovplyvniť celý tvoj život. Ak budeš pod neustálym tlakom a v strese, len sotva budeš šťastná a spokojná. Preto by si s tým mala čo najskôr niečo urobiť.

Týchto 5 znakov je jasnou ukážkou toho, že sa to týka aj teba. Nemyslíš si, že to trochu preháňaš?

Zameriavaš sa na neúspech

Vo všetkom vidíš len to zlé. Si na seba veľmi tvrdá, preto prehliadaš všetko, čo sa ti podarí v osobnom alebo pracovnom živote. Z úspechu sa nedokážeš ani poriadne tešiť, pretože ti viac záleží na tom, čo si pokazila alebo čo ti nevyšlo presne podľa plánov.

Týmto si sama brániš v tom, aby si mohla byť šťastná a hrdá na všetko, čo si dosiahla. Človek je tvor omylný, preto by si nemala brať tak prehnane vážne každé pochybenie. Iba sa z neho pouč a choď ďalej s vedomím, že nabudúce sa to už nestane.

Všetko musí byť na 100 %

Si úplná perfekcionistka a všetko, čo urobíš, musí byť na 100 %. Niekedy ti nestačí ani to a chceš ešte viac. Čo je ešte horšie, takúto dokonalosť očakávaš a vyžaduješ aj od ľudí vo svojom okolí. Neuspokojíš sa s niečím, čo takéto nie je.

Opäť raz ťa to dovádza k tomu, že brániš svojmu šťastiu. Ak by bolo niečo na 99 %, mohlo by ti to urobiť oveľa väčšiu radosť, než akú budeš mať zo stopercentného výsledku. Pretože vždy budeš chcieť viac.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife