Niekedy riešime až príliš svoj život, aj keď sme vlastne veľmi spokojné. Naozaj si nevážime veci alebo v čom je náš problém? Aj keď možno máme teraz také zvláštne obdobie, neznamená to, že máme zlý život. Toto je 5 znakov toho, že sa ti darí lepšie, než si myslíš a nevážiš si to, čo máš. 

Si zdravá. Môžeš si ísť zabehať. Môžeš sa ísť prejsť, ješ čo chceš. Často si začneme vážiť to, čo máme, až keď to stratíme. A dvojnásobne to platí pri zdraví. Všetko sa dá nahradiť, alebo vymeniť, ale zdravie nie. Preto o seba naozaj dbajme a vážme si to.

Máš okolo seba dobrých ľudí. Máš sa o koho oprieť, máš sa s kým porozprávať. Vieš, že nie si na svoje problémy sama a vážiš si to, že zavoláš svojej najlepšej kamarátke o tretej ráno a ona ťa vypočuje. Čo by sme robili bez skvelých priateľov v našom živote? Predsa len by sme niektoré veci znášali oveľa horšie.

Vieš, že v budúcnosti to bude lepšie. Nestrachuješ sa úplne o svoju budúcnosť a vieš, že to, čo ťa momentálne trápi, ťa o pár mesiacov vôbec nebude zaujímať. Taktiež vieš, že zlé časy prejdú a nepotrebuješ hneď zmeniť miesto a začať odznova.

 

Robíš to, čo ťa baví. Máš svoj voľný čas, pracuješ na sebe, si voľná a teší ťa to. Pracuješ na tom, aby si jedného dňa získala tvoj vysnívaný džob či prácu a si s tým veľmi spokojná. Napreduješ a učíš sa. Ver mi, že nie každý má takúto vlastnosť.

Si so sebou spokojná. Samozrejme, vždy sa nájde niečo, čo skritizuješ, no v skutočnosti si veľmi spokojný človek, ktorý má sebaúctu a vie, že základom šťastného života je sebaláska. Taktiež si uvedomuješ, že si šikovná, že máš čo ponúknuť tomuto svetu a že napreduješ. Nie každý je so sebou spokojný, ver mi.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.