Žena pracuje na notebooku

Nový rok je ideálnou príležitosťou na to, aby si prehodnotila, s čím vo svojom živote spokojná si a naopak, s čím nie. Jednou z kľúčových oblastí je aj zamestnanie, v ktorom by si mala byť šťastná. Ak to tak nie je, mala by si porozmýšľať nad tým, či už nie je čas na zmenu práce. 

Pokiaľ sa nájdeš v týchto 5 situáciách, mala by si naozaj prehodnotiť, či nie je čas na zmenu práce, pretože takýmto tempom môžeš dôjsť aj k vyhoreniu. Do roboty by si nemala chodiť iba preto, aby si zarobila, aj keď, žiaľ, u veľa ľudí to tak naozaj je. O to viac by si sa mala zamyslieť, ako to máš ty.

Vstávaš s nechuťou

Ak sa už hneď ráno prebúdzaš s myšlienkami, ako sa ti nechce ísť do práce a cítiš až nechuť, malo by ti dôjsť, že niečo nie je v poriadku. Samozrejme, že nemusíš vyskočiť natešená z postele, no nemala by si mať takéto negatívne myšlienky a pocity.

Nič v práci ťa nebaví a nenapĺňa

Keď už v práci si, všetko robíš iba z nutnosti a preto, že ti to niekto nakázal? Kvôli tomu je tvoja produktivita a motivácia na bode mrazu a do všetkého sa musíš doslova nútiť.

Nevieš sa na nič sústrediť, stále by si len pozerala do mobilu a tvoj výkon tiež nie je bohvieaký. Ak ti niekto dá úlohu navyše, len prekrútiš očami a v duchu nadávaš. To isté platí o tom, ak ťa niekto poprosí o pomoc.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife