Krutosť ľudí niekedy nemá hraníc. Vedia ubližovať, ponižovať, ohovárať, šíriť nepravdivé reči a človeka iba osočovať. Dúfame, že si sa s tým ešte nestretla a pokiaľ áno, určite si s tým poradíš.

Ak váhaš a nevieš prísť na to, či ťa niekto v okolí ohovára alebo šíri klebety, zameraj sa na tieto znaky. Prezradia ti to.

Ľudia vždy zmĺknu, keď prídeš bližšie

Najjasnejší znak toho, že predtým klebetili o tebe. Nemôžeš sa to dozvedieť, preto zrazu stíchli a dívajú sa na teba. Čakajú, čo urobíš a či sa budeš na niečo pýtať. Takéto správanie je tolerovateľné (avšak, nie správne) na základnej škole, nie v dospelom kolektíve priateľov.

Pýtajú sa ťa na detaily z tvojho života

Chcú vedieť niečo zaujímavé, aby to neskôr mohli použiť proti tebe. Pýtajú sa na trapasy, vtipné okamihy, momenty, kedy si sa strápnila a tak ďalej. Spoločne sa na tom môžete smiať, no neskôr majú ideálne historky na to, aby ťa mohli ohovárať a šíriť o tebe nepravdivé informácie – každý si predsa svoje rozprávanie prikrášli.

Radi ohovárajú druhých

Jeden zo základných znakov. Pokiaľ o svojich kamarátoch vieš, že radi ohovárajú druhých a šíria klebety o ostatných, na 90 % to robia aj s tvojou osobou. Len akurát vtedy, keď nie si pri nich. To dáva zmysel.

Nemáš kamarátku, ktorej by si mohla zavolať aj o polnoci

Podvedome nikomu neveríš. To sa tvoja osobnosť bráni ľuďom, ktorí nie sú príjemní a robia zákerné veci. Pokiaľ sa ti niečo stane, či už niečo úžasné alebo niečo smutné, nechávaš si to pre seba. Nemáš sa komu zdôveriť, pretože si aj tak myslíš, že by o tom za chvíľu všetci vedeli.

Vidíš, že ľudia v tvojej spoločnosti šepkajú

Kdekoľvek ideš, kamkoľvek kráčaš, ľudia okolo teba neustále šepkajú. Buď na teba ukazujú prstom alebo si zakrývajú ústa a dívajú sa pritom na teba. Hoci ti príde táto situácia ako z filmu, skutočne sa to stáva aj v realite. Niekto má na priateľov šťastie, no a niekto ich musí hľadať celý život.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.