Aj ty si si dala predsavzatie na rok 2018, ktoré rieši tvoje zdravie či lepšie stravovanie? Vitaj v klube! Taktiež som si povedala, že ako ješ, tak aj vyzeráš. Možno je to klišé, avšak pravdivé. Preto som sa rozhodla pre Teba nájsť potraviny, ktoré sú zdravé a zároveň aj chutné. Týchto 5 potravín si môžeš pripraviť v rôznych kombináciách a taktiež si z nich môžeš urobiť smooties (okrem lososa, samozrejme), ktoré sú dnes obrovským trendom a sladkým zdravým potešením aj pre tých, ktorí majú so zdravou stravou problém. 

Losos Ak si lososa porovnáme s inými rybami, nájdeme v ňom mimoriadny obsah Omega 3- mastných kyselín nevyhnutných pre srdce a obehový systém. Losos sa považuje za jednu z najtučnejších rýb, ale pokiaľ ju nebudeš vysmážať určite ti neuškodí. Najlepšie chutí pripravený jednoducho, na masle s bylinkami a citrónom.

Avokádo Posledné roky veľmi obľúbené ovocie, ktoré je plné živín a vitamínov. Srdcové ochorenia sú najčastejšou príčinou úmrtí ľudí na celom svete. Štúdie ukázali, že konzumáciou avokáda sa zlepšujú rizikové faktory srdcových ochorení a množstvo cholesterolu a triglyceridov v krvi.

woke up to quite the winter wonderland outside ❄️☃️, hit a new PR for my 7 mile run 🏃🏻‍♀️ (on the treadmill of course 😊), and spending the day doing all the festive things with my fam – shovelling the snow, making my mom’s famous Christmas cookies, and hanging out with the boyfriend this evening 💕 I guess you could say today is going to be pretty great 🤗 but first, gotta refuel post-run with these lovely english muffins! ❤️ sweet and savory, per usual 😎 paired with a cup of @foursigmatic coffee, and I’m one happy girl! I hope you all have a relaxing and wonderful day, and if it’s cold and snowing where you live, stay warm! 😘 . . 👉🏻 @foodforlifebaking sprouted whole grain english muffin topped with a fried egg + microgreens + red pepper flakes, and the other with plain greek yogurt + berries + pepitas + @salbachia chia seeds + @navitasorganics cacao nibs, a bed of spinach with avocado slices + @manitobaharvest hemp hearts

A post shared by Leanne (@leanneliveshealthy) on

Vajcia Za predpokladu, že sú dobrej kvality, sú vynikajúcim zdrojom potrebných látok pre telo. Najlepšie sa hodia k raňajkám, pretože zasýtia na dlhú dobu. Vajcia sú neuveriteľne sýte. Vajcia majú vysoké skóre na stupnici indexu sýtosti, ktorý meria schopnosť potravín indukovať pocit plnosti a následné zníženie potreby kalorického príjmu.

Chia semienka Chia semienkam sa hovorí aj Mexický zázrak. Spomaľujú starnutie kvôli obsahu antioxidantov. Vedci z mexického mesta Irapauato zistili, že chia obsahujú také množstvo antioxidantov, ktoré dokáže zneškodniť až 70 % voľných radikálov. Sú prospešné pre tráviaci trakt, nakoľko sú nabité vlákninou.

Banán Banány sú neuveriteľné bohatým zdrojom vitamínov, ktoré podporujú tvoju energiu a zasýtia ťa. Taktiež podporuje pokojný spánok a dobrú náladu, znižuje hladinu cholesterolu.  Vzhľadom na ich vysokú hladinu draslíka, spotreba banánov zvyšuje výkon mozgu. Preto pred učením alebo pri učení si urob banánové smootie alebo ovocný šalát, ktorý ťa zasýti a dodá potrebné energiu.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.