Každá z nás sa raz za čas dostane do situácií či už v práci, v škole alebo celkovo v živote, kedy trpí naozaj silným stresom. Pre naše telo je stres veľmi toxický. Preto som pre teba pripravila 5 spôsobov, ktoré ti pomôžu zmierniť alebo úplne prekonať stres.

Vypni, relaxuj a skús meditovať

  • neverila som tomu ani ja, ale naozaj to pomáha. Cez deň, na večer, v práci, vždy keď pociťuješ, že na teba ide stres alebo je toho veľa, zhlboka sa upokoj a dýchaj. Skús zatvoriť oči a nemyslieť na nič, narátaj do 5 a postup opakuj. Čo sa týka meditácie, existujú rôzne aplikácie s ktorými môžeš meditovať a na youtube je veľa (veľmi veľa) meditačných pesničiek. Stačí si len vybrať.

Stanov si svoje plány a priority 

  • je jedno či je to v učení, v práci alebo v nejakom projekte, ktorý robíš. Vždy si stanov svoje hlavné ciele, na ktoré sa zameriaš čo najviac a najlepšie. Potom, keď sa ti ich podarí splniť, vrhni sa na tie menšie a skús zlepšiť to, čo ti moc nejde.
    zdroj: unsplash.com

Maj vždy po ruke horkú  čokoládu 

  • horká čokoláda je nie len že zdravá, ale aj pomáha tvojej mysli a rozmýšľaniu. Horká čokoláda, minimálne 70%, dokáže upokojiť nervy a zmierniť stres. A keby nepomohla čokoláda, skús žuvačky. Žuvanie počas stresovej situácie pomáha znižovať napätie.

Horúca vaňa, kúpeľ 

  • ak si doma a prežívaš stres (či už pri učení na skúšky (všetci dobre poznáme to obdobie) alebo pri tom, že nestíhaš šéfovi odovzdať podklady na čas), skús si napustiť vaňu plnú horúcej vody a celá sa do nej ponoriť. Všetky stuhnuté svaly sa ti uvoľnia a trošku pookreješ. Môžeš si do vody nakvapkať pár voňavých kvapiek alebo pridať penu.

Začni sa viac motivovať 

  • stres určite prežívaš aj z toho, že na seba veľa tlačíš, dávaš si nereálne očakávania a príliš veľké úlohy. Nie vždy to tak je, ale pri väčšine prípadov áno. Svoje povinnost vždy berieš ako „musím to urobiť“. Skús slovíčko zmeniť na „chcem to urobiť“ alebo „keď to urobím poteší ma to“. Motivácia je tiež kľúč k tomu, aby si všetko dobre zvládla, bez stresu a bez náhlenia.
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.