Instagram/tali__photography

Určite už vieš, že komunikácia vo vzťahu je veľmi potrebná. Vďaka nej dokážeš s partnerom vyriešiť mnoho problémov, a pokiaľ sa naladíte na rovnakú vlnu, v niektorých prípadoch si dokážete čítať myšlienky. To sa však stane až po niekoľkých mesiacoch, či rokoch vzťahu. 

Avšak, tieto vety by mali byť v zdravom vzťahu vyslovované každý deň. Nezáleží na tom, či ste spolu tri mesiace alebo tri roky (či dokonca úctyhodných 30).

„Milujem ťa.“

Keď ti niekto povie, aby si partnerovi neprejavovala city každý deň, pošli ho, slušne povedané, do čerta. Je to smutné, no nikde nemáš istotu, že tvoj milovaný človek tu bude aj zajtra. Snaž sa partnerovi každý deň hovoriť, čo k nemu cítiš. Platiť by to malo vzájomne. Ak ťa tvoj priateľ skutočne miluje, nikdy sa mu nezunuje vyznávať ti city. Pokiaľ bude oponovať tým, že si na to zvykneš a nebudeš to brať vážne, nepočúvaj ho. Nie je to pravda.

„Cítim sa pri tebe šťastný/á, milovaný/á, pochopený/á.“

Tri základné emócie, ktoré by mali zamilovaní ľudia vo vzťahu pociťovať. Šťastie, lásku, pochopenie. Nie, naozaj tvoj partner nevie čítať myšlienky a nie je taký empatický, aby vycítil, že sa pri ňom takto cítiš. Rovnako to vnímaš aj ty, však? Nevieš mu čítať myšlienky. Táto veta 3v1 by sa mala v pravom vzťahu vyskytovať dennodenne.

„Ďakujem ti za … (doplň podľa seba).“

Rovnako ako vyznávanie citov, aj ďakovanie by malo byť vo vzťahu na každodennej báze. Slovo „ďakujem“ by sa nemalo vyslovovať len vtedy, keď pre teba daný človek urobí niečo špeciálne alebo neočakávané. Mala by si byť vďačná svojmu priateľovi naozaj za všetko a ďakovať mu vždy, keď to pôjde. Tým, že mu prejavíš vďaku a vyslovíš tieto slová, mu dáš najavo, čo pre teba znamenajú jeho skutky lásky.

„Robíš pre mňa toho tak veľa.“

Uvedomuješ si vôbec, čo pre teba partner niekedy robí? Ide s tebou na rande, aj keď by bol radšej s priateľmi. Kupuje ti kvety, aj keď by si radšej kúpil pivo alebo niečo iné. Zoberie ťa cez víkend na výlet, aj keď by radšej doma oddychoval a sledoval televíziu. Nikdy nie je na škodu mu to pripomínať. Že si vážiš všetko, čo pre teba robí, pretože to nie je samozrejmosť.

„Pomôžem ti/podporím ťa.“

V každom nápade, myšlienke, projekte, v bláznivej aktivite (ktorá neohrozuje život) a v každej situácii. Raz si si ho vybrala, preto by si ho mala podporovať a stáť pri ňom vždy, hoci si zmyslí, že bude robiť niečo, čo sa ti nepáči. Stále je to len človek, ktorý má slobodnú vôľu a môže sa rozhodovať podľa seba. Slová podpory by si mala partnerovi hovoriť každý jeden deň. Rovnako by ich nemal zanedbávať ani on, pretože ty sa môžeš venovať podobným (a bláznivým) veciam a aktivitám.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating