Máš rada veci naplánované a si spokojná ak ti vyjde tvoj denný harmonogram. V pondelok máš po práci jogu, v utorok si dáš na obed ten istý šalát, čo pred týždňom, v piatok si spravíš papučkovú kultúru pred telkou,.. 

Žiješ takto deň, čo deň bez toho, že by si mala potrebu niečo zmeniť. Až si uvedomíš, že si až príliš pohltená prácou, svojimi kamarátkami a vtedy začneš rozmýšľať, že by si chcela v živote niečo nové. Možno len pozeráš romantický film a uvedomíš si, že sa vlastne cítiš osamelo a prijala by si spoločnosť svojej polovičky, ktorá neexistuje. Je to ako keby si vedela čo chceš, ale nie si schopná pre to niečo urobiť. Možno je to pre teba stresujúce a možno len nevieš ako to urobiť.

A práve preto, ak sa v nasledujúcich znakoch nájdeš, nemusíš zúfať. Dobrou správou totiž je, že aj keď sa spojíš so všetkými znakmi uvedenými nižšie, môžeš sa úplne vrátiť späť do hojdacieho kresla s tvojimi obľúbenými papučkami. Ale ťa nasledujúce riadky aspoň trochu motivujú, môžeš malými krôčikmi dosiahnuť čokoľvek, čo si zaumieniš a tým rozbiješ svoj stereotyp.

1.Plánovanie nie je vždy dobrý nápad

Prvým znamením, že si sa ocitla v rutine je, že si stále všetko plánuješ. Dátumové a časové rozloženie času je síce super, no nie vždy je to práve to, čo potrebuješ. Skús sa občas zamerať aj na iné veci ako len na tie bežné, ktoré riešiš každý deň.

2.Žiarliš na svojich kamarátov

Ďalším dôkazom, že tvoj život je stále o tom istom je ten, keď zistíš, že žiarliš na svojich kamarátov. Nie je to doslova žiarlivosť, len im závidíš, že majú oveľa pestrejší deň ako bol ten tvoj. Alebo to, že si nemusia veci plánovať o štyri týždeň dopredu ale robia veci spontánnejšie ako ty. Pokús sa občas pri plánovaní svojho diára pozrieť na čas očami tvojich kamarátov. Nie všetko čo si doňho naplánuješ musí byť presne na sekundu.

zdroj: unsplash.com

3.Myslíš si, že robíš správne veci. No nie vždy je to tak.

Tým nechcem povedať, že tie správne veci nerobíš, no niekedy neurobíš nič preto, aby si napríklad išla vyvenčiť psa so svojou kamarátkou, aj keď máš v ten večer menej povinností ako obvykle.

4.Cítiš, že si stratila nádej

Ak máš pocit, že si sa vzdala, je to tá najhoršia vec akú môžeš urobiť. Možno budeš chcieť nájsť novú motiváciu, no ak neveríš v samú seba, je to úplne zbytočné.

5.Odmietaš pozvania od iných

Áno ja viem, máš svoje najlepšie kamarátky, ktoré poznáš celý život alebo len pár dobrých priateľov a nemáš potrebu spoznávam niekoho nového. Chyba. Skús privítať pozvanie svojich kamarátok na párty alebo na akúkoľvek udalosť, kde by si sa mohla stretnúť s novými ľuďmi. 

zdroj: pexels.com

Pýtaš sa, čo máš urobiť teraz? 

Najlepšou vecou, ktorú si treba zapamätať je, že ak by si sa dostala von zo svojej rutiny, musíš zaujať správny postoj. Tie ďalšie kroky pre svoje šťastie už musíš urobiť sama.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.