Keď som bola malá a siahala som aj s fontánkou na hlave môjmu otcovi po kolená, niekoho som počula ako povedal „Neplač nad rozliatym mliekom“. Nechápala som to, veď prečo by som mala plakať nad trochou mlieka na zemi? No po čase, som pochopila, že to inkriminované rozliate mlieko nie je dôvodom na plač.

Nedávno sa moja kamarátka rozišla s priateľom, s ktorým bola 4 roky a vtedy som použila túto múdrosť, no slová vždy nestačia. Vtedy som si uvedomila, že jej pomôžem z trápenia jedine tak, ako som si pomohla aj ja. Predsa, čo zabralo mne, možno pomôže aj jej a po čase som si všimla, že sa smeje, naozaj smeje a akoby zabudla na to, čo sa stalo.

Pre tie, ktoré si prechádzajú niečim takým ako ona som sa rozhodla napísať zopár rád, ktoré by mali po rozchode rozhodne skúsiť, veď za pokus nič nedáte, práve naopak, môžete len získať.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: unsplash.com

1. V zdravom tele zdravý duch
Bež si zacvičiť do fitka alebo len tak doma. Aj beh v prírode nie je na zahodenie. Pri fyzickej záťaži sa v tele vytvárajú endorfíny, inak nazývané aj hormóny šťastia a to práve potrebuješ.

2. Pozi si dobrý film
Ľahni si na posteľ, vezmi pukance a pusti si Denník Bridget Jonesovej alebo Ako prežiť single. Uvoľníš sa a uvedomíš si, že život ide ďalej.

3. Zlepšuj sa
Neustále sa niečo nové uč. Či už jazyky, históriu alebo skús vyšívanie, háčkovanie či kreslenie. Všetko čo ťa zamestná ti pomôže a myšlienky ti odbehnú inam.

4. Čítaj
Prečítaj si naozaj kvalitnú knihu. Za mňa je jednička Jedz, modli sa a miluj.

5. Nebývaj často sama
Snaž sa chodiť čo najviac do spoločnosti. Tráv svoj voľný čas s kamarátkami, ktorým si aj možno počas vzťahu nevenovala toľko pozornosti. Iste ťa rady vezmú späť medzi seba.

Rozchody bývajú ťažké, no ak sa sústredíš na seba, zvládneš aj nemožné. Tak sa zhlboka nadýchni, prevráť stranu a hrubým písmom napíš ďalšiu kapitolu tvojho života. Pretože každý koniec je nový začiatok niečoho iného a lepšieho.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.