Prečo je likér z Karlových Varov tým najlepším, čo si môžeš v bare objednať?

Becherovka je najstaršou a aj v našich končinách najikonickejšou značkou lahodného digestívu. Hoci vznikla v roku 1807, stále ukrýva mnoho vecí, ktorými ťa dokáže prekvapiť aj dnes. Týchto 5 vecí ťa o nej prekvapí:

1. Záhadný kryptogram

K Becherovke patrí už od jej vzniku. Až dodnes však nikto nedokáže s určitosťou povedať, aký je presný význam symbolu používaného rodinou Becherovcov. Je to nekonečno? Alebo symbolizuje prameň? Súvisí s Karlovými Varmi? Môžeš o tom popremýšľať s fľašou Becherovky na stole – kryptogram je totiž dominantným symbolom objavujúcim sa na vynovenej fľaši. O rodine zakladateľov Becherovky sa tiež môžeš dozvedieť viac napríklad v Jan Becher múzeu v Karlových Varoch alebo prostredníctvom divadelnej hry Záhada becherovských gentlemanov, ktorú hrajú v karlovarskom divadle.

2. Tajný recept

Na prvý pohľad sa môže javiť ako zdrap papiera, má však cenu zlata. Práve preto ostáva originálny recept Becherovky po väčšinu času pekne uložený v trezore. A keď sa pred ôsmimi rokmi Becherovka presúvala do nových priestorov, recept sa pekne prevážal v limuzíne s nepriestrelnými sklami spolu s ozbrojenými policajnými autami so zapnutými sirénami!

Navyše – v tom istom čase recept poznajú vždy iba dvaja ľudia na celom svete a platí pre nich to, čo pre britskú kráľovskú rodinu: nikdy nesmú cestovať spolu. Každý týždeň Bohuslav Pich, jeden zo strážcov tohto tajomstva, sa zavrie vo výrobni do svojej komnaty, kde namieša tajnú zmes pripravenú z viac ako dvadsiatich rozličných bylín!

zdroj: unsplash.com

3. Neobsahuje “éčka”

Vedel si, že výroba Becherovky sa zaobíde bez akýchkoľvek konzervantov či “éčok”? Na jej výrobu sa používajú len bylinky, voda, prírodný cukor a alkohol. V jednoduchosti je sila! Mimochodom, v Karlových Varoch, kde sa Becherovka vyrába, dodnes používajú tradičné postupy ručného miešania – nájdeš tam dokonca originálne drevené cisterny.

4. Je ekologická

Továreň v Karlových Varoch dokáže využiť až 97 % odpadu, ktorý vyprodukuje pri výrobe Becherovky. Následne sa totiž využíva ako materiál na sekundárne spracovanie. Nové fľaše sú takisto ekologické a na ich výrobu sa používa menej skla. Ak sa zaujímaš o ekológiu a ochranu životného prostredia, nemusíš sa pri nákupe a následnom vychutnávaní Becherovky v tomto smere obávať.

5. Je skrátka úžasná!

Všetko to začal “Beton” – drink vyrobený z Becherovky a tonicu, ktorý bol navrhnutý pre World Expo ’67 a minulý rok sa stal národným koktailom. Vďaka tomuto oceneniu bol zaradený do medzinárodnej knihy koktailov, ktorá prináša dlhodobú inšpiráciu pre bary na celom svete.

Nejde však “len” o Beton. Či už je to horkosladké zakončenie dňa, jednoduché mixíky, ktoré zvládne pripraviť naozaj každý, horúce drinky na zohriatie duše aj tela, no tiež barmanov bohémsky tip – z Becherovky sa dá pripraviť množstvo skvelých drinkov! Čekuj tu https://becherovka.com/sk/cocktails a očar priateľov takmer 50-tkou super koktailov.

Ak predsa len dávaš prednosť profíkom, objednaj si becherovkový koktail alebo čistú, správne vychladenú Becherovku u svojho barmana. Uvidíš, že ťa očarí. Uži si jej výnimočnú chuť už tento víkend!

 

Tlačová správa Becherovka

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.