Prichádza nový rok a spolu s nimi aj novoročné predsavzatia. Veci, ktoré ťa počas roku 2019 stresovali, obmedzovali a ktorých si sa bála so sebou do roka 2020 neber.

1. Snažiť sa každého potešiť

Nemusíš sa nasilu snažiť. Rob to, čo cítiš, od srdca. Nikomu sa nedoprosuj. Snažiť sa neustále niekoho prekvapiť, potešiť a spraviť mu radosť nemusíš. Nie každý ťa musí mať rád, nie pre každého tu musíš vždy byť. Mysli viac aj na seba, na svoje šťastie a na svoje psychické aj fyzické pohodlie.

2. Báť sa zmeny

Chceš zmeniť zamestnanie? Zmeň. Chceš sa ostrihať na krátko? Ostrihaj. Rada by si zmenila štýl svojho obliekania? Sprav to. Nikým sa neriaď, keď to tak cítiš a máš pocit, že ťa to spraví šťastnou, sprav to. Pre seba.

3. Problém dôverovať

Veľmi veľa ľudí ti príde do života, ktorí ťa sklamú. Už tu takí boli, sú a aj prídu. Ale nemusíš sa od každého dištancovať a strachovať sa, že ti ublíži a sklame ťa. Nie každý je taký, aký bol „ten“ predtým.

4. Negatívna energia

Nevpúšťaj negatívnu energiu do svojho života. Nepremýšľaj neustále, čo by bolo keby, nenechaj si svojim až príliš premýšľaním pokaziť náladu. Skús sa na veci pozrieť z pozitívnej stránky a zo všetkého zlého si skús vziať to dobré.

5. Žiť v minulosti

Negatívna energia pochádza aj z minulosti, keď premýšľaš nad určitými vecami, ktoré si mohla spraviť inak. Nič si nevyčítaj, všetko je tak, ako má byť. Mysli na svoju budúcnosť a ži prítomnosťou. To čo sa stalo už predtým nezmeníš, tak sa tým zbytočne netráp. Osud to zariadil takto a takto to pre niečo predsa len je.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.