Vďaka minulosti, či už bola dobrá alebo zlá, sa učíme veľa vecí. Spoznávame sa, meníme názory a snažíme sa byť lepšími ľuďmi. Dnes ti predstavím základné vlastnosti, ktoré by si mala mať, ak ťa minulosť niečo naučila.

Byť láskavá

Všetko čo urobíš, sa ti dvakrát vráti. Zo svojej minulosti by si sa mala naučiť, ako byť na ľudí viac láskavá. Počúvať ich, objať ich, byť viac v ich životoch a zaujímať sa o nich. V budúcnosti sa ti bude oveľa lepšie žiť, ak budeš mať láskavosť v srdci. Nikto v tvojom živote nebude večne, preto by si sa mala naučiť oceniť ľudí, ktorí to s tebou ťahajú už dlho a sú vždy pri tvojom boku.

Byť trpezlivá

Tak, ako ani Rím nebol postavený za jeden deň, nemôžeš mať dokonalý život za jeden týždeň snaženia. Určite vieš, že ak si v minulosti niečo rýchlo získala, rýchlo ťa to aj omrzelo. Nie nadarmo sa hovorí, že trpezlivosť ruže prináša. Do ničoho sa nehrň rýchlo a s činnosťami, ktoré sú pre teba dôležité, určite počkaj. Všetko čo máš mať a všetkých ľudí, ktorých máš mať okolo seba, budeš mať. Vydrž a buď trpezlivá.

Byť nápomocná

Pomoc potrebuje každý z nás, hoci o tom skoro nikto nerozpráva. Do budúcnosti sa nauč podať pomocnú ruku každému, komu môžeš. Dobré skutky ťa posunú ďalej a ako človek budeš emočne rásť. Budeš mať zo seba dobrý pocit a vďaka tebe sa bude lepšie cítiť aj niekto iný. Uvidíš, že keď budeš potrebovať pomoc ty, určite ti títo ľudia pomôžu.

Byť ústretová

Svet sa netočí len okolo teba, to si sa v minulosti určite naučila, ak si sa párkrát popálila. V budúcnosti buď viac ústretová a nauč sa robiť kompromisy. Veci skoro nikdy nejdú podľa plánu, preto nestresuj, ak sa niečo nepodarí – je to normálna vec.

Byť menej naivná

Hoci ty môžeš mať srdce zo zlata, niektorí ľudia budú stále zatrpknutí a zlí. Never všetkým a všetko. Na tomto svete nedostaneš nič zadarmo, preto by si mala byť opatrná (v žiadnom prípade never mužovi, ktorý ti na prvom rande hovorí sladké slovíčka a potom ťa ťahá do bytu – maj voči sebe úctu).

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.