Môžeme na našich mužov nadávať koľko len chceme, no pravdou je, že v niektorých veciach by sme sa od nich mohli aj čo-to priučiť. V určitých situáciách sa dokážu zachovať lepšie ako my, ženy, a aj to je jeden z dôvodov, prečo sa môžu cítiť trochu šťastnejšie.

Pripravili sme si pre teba 5 hlavných rozdielov, ktoré môžeš spozorovať medzi ženským a mužským pohlavím. Naozaj sa pokús zobrať si z toho príklad a zaraď tieto veci do svojho života. Nechceme ti zle, práve naopak. Sama uvidíš, že ak sa týmito vecami budeš riadiť, budeš sa menej stresovať.

Čo robia muži inak než ženy?

Nerobia si také starosti so svojím vzhľadom

Aj keď sa o ženskom sebavedomí hovorí veľa a mnohé na ňom konečne pracujú, stále sa nájde veľa tých, ktoré majú komplexy a nie sú so sebou spokojné. S tým sa muži veľmi netrápia. Niekedy sa dokonca v zrkadle vidia krajšími a s väčšími svalmi.

Ak majú „bad hair day“, mávnu maximálne rukou a idú ďalej. Samozrejme, že aj v tomto prípade sa nájdu výnimky, no väčšina mužov si nerobí také starosti s tým, ako vyzerajú. Dôležité pre nich je, aby sa páčili svojej priateľke a nemusia sa stokrát uisťovať, či naozaj v tých nohaviciach nevyzerajú tučne.

Držia sa pravidla, že menej je viac

Stačí sa pozrieť na chlapský šatník alebo do ich kúpeľne. Vystačia si s niekoľkými kúskami a nepotrebujú špeciálny krém na každú časť svojho tela. Dokonca ani nemusia ráno stáť pred skriňou 10 minút a rozmýšľať, čo si na seba vezmú. Zoberú prvú vec, ktorú uvidia.

Toto pravidlo praktizujú napríklad aj pri balení na výlet či dovolenku. Kým ty potrebuješ niekoľko párov topánok, aby ti ladili s desiatkami outfitov, im postačia dvoje plavky, zopár čistých tričiek, dvoje nohavice a bielizeň. Zabalení sú tak za pár minút a nemusia ani vláčiť ťažké kufre.

Vedia sa viac uvoľniť

Veľa žien má problém s uvoľnením sa. Stále sa obávajú toho, aby nepovedali niečo nevhodné alebo aby si nevyrobili nejaký trapas. Často sa tak ukracujú od pekných chvíľ plných zábavy. Nemusíš sa vždy hrať na dokonalú dámu. Buď trochu spontánnejšia a snaž sa život si užívať.

Chlapi s tým problém mávajú len zriedka. Vedia sa zabaviť a odreagovať sa a je im jedno, či ich pri tom niekto sleduje alebo nie.

Neriešia, čo o nich hovoria iní ľudia

Kým neprestaneš riešiť to, čo si o tebe myslia alebo hovoria iní ľudia, nebudeš môcť byť spokojná, vyrovnaná a šťastná. Komu pomôže to, že sa trápiš klebetami iných ľudí? Kašli na nich a nešír ani ty sama ďalšie ohovárania. Vo väčšine prípadov takíto ľudia len závidia.

Chlapi ohovárajú len zriedka, a tak ich netrápi ani to, čo hovoria alebo riešia iní ľudia. Zameraj sa na svoj vlastný život a ostatných nechaj, nech si žijú ten svoj.

Vedia „vypnúť“ a oddýchnuť si

Čo urobia chlapi, keď prídu z práce? Doslova nič. Vypnú a neriešia viac žiadne povinnosti. To však my len málokedy dokážeme. Stále nám v hlave víria myšlienky na to, čo všetko ešte musíme stihnúť, aké povinnosti nás čakajú zajtra alebo kedy stihneme navariť, oprať a ešte aj nakúpiť. Kvôli tomu sme neustále vyčerpané, unavené a často aj podráždené.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.