Žena a dve dcéry v záhrade
Žena a dve dcéry v záhrade

Ak máš materstvo ešte pred sebou a si v radostnom očakávaní, prečítaj si článok o výbave tehotnej ženy. Teraz ti prezradíme niečo viac o veciach, ktoré potrebuje každá správna matka.

Pevné nervy

Začíname vtipne. Správna matka by mala mať pevné nervy, ktoré jej neprasknú pri prvom (či piatom) zaplakaní, ale bude duchaprítomná a problém vyrieši. Samozrejme, že z času na čas vybuchne každá a zvýši hlas, no nemalo by sa to stávať opakovane. Dieťa potrebuje vyrastať v láskavom a pokojnom prostredí bez stresu.

Žena s dcérou v parku
zdroj: Pexels/Daria Obymaha

Vibračná hračka

Vibrácie dieťa upokojujú. Trošku mu pripomínajú zvuky z bruška, preto sa upokojí a bude sa sústrediť na hračku. Toto môžu vyskúšať hlavne mamičky, ktoré majú malé bábätká, na tie to zaberá najviac. Navyše, zvuková hračka má niečo, čo tie ostatné nemajú – schopnosť zaujať dieťa na dlhší čas.

Vlhčené utierky

Správna matka tiež vie, že vlhčené utierky sú skvelá prvá pomoc na akékoľvek nehody. Či už dieťa vykoná potrebu, povracia sa, zašpiní sa alebo sa spotí. Majú široké využitie, preto by ich žena mala mať stále pri sebe.

Legenda hovorí, že super mamička má jedno balenie v každej kabelke.

Rodičia a bábätko
zdroj: Pexels/Katie E

Horká čokoláda

Pre psychickú pohodu mamičky je dobré, aby jedla horkú čokoládu. V jej výbave by nemala chýbať, inak sa môže stať, že by na bábätko bezdôvodne vybuchla a to sa vylučuje s bodom číslo jedna – mať pevné nevy. Práve ich správne fungovanie zabezpečí horká čokoláda.

Náhradné oblečenie

Deti sú (občas) zhmotnený chaos, nie je tak? Správna matka by mala mať so sebou vždy náhradné oblečenie, lebo nikdy nevie, kedy sa stane nečakaná nehoda. Oplatí sa mať náhradné oblečenie pre ženu, no aj pre malého človiečika. Nezáleží na tom, či idú len na ihrisko alebo na rodinnú oslavu, tričko a detské body by mali byť v taške vždy.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife