Hovorí sa, že tvoj partner by mal byť zároveň aj tvojim najlepším kamarátom. No môže byť tvoj najlepší kamarát tvojim partnerom? 

Perfektne spolu vychádzate, nik iný ti nerozumie lepšie ako on, môžeš sa mu so všetkým zdôveriť a rovnako tak aj on tebe. Ako chlap je dokonalý, tak prečo s ním neísť do vzťahu? Tie podvedomé pochybnosti sú možno pretavený strach. A to z toho, že ak by vám to náhodou nevyšlo, tak by si ho mohla stratiť úplne. Všetko má svoje pre a proti a my ti preto prinášame článok, v ktorom sa dozvieš 5 vecí, ktoré musíš vedieť pred tým než začneš randiť s kamarátom.

1. Zo začiatku to môže byť divné

Doteraz ste spolu chodili von len tak. Nikto neriešil, kto komu napíše prvý a že či mu neposlal príliš veľa správ. Prvé oficiálne rande a sex môže byť trošku divné. No veľmi rýchlo by ste sa mali začať cítiť pohodlne. Ak to tak necítiš, tak by si možno mala zaradiť spiatočku a pozrieť sa na to, či ti vaše priateľstvo neprinášalo viac radosti ako randenie.

2. Budete chcieť mať jasno v každom kroku, ktorý urobíte

Na to, aby si minimalizovala prípadne zranenia, budeš chcieť mať jasno vo všetkom, čo sa medzi vami odohráva. Čo k sebe cítite a čo chcete. Najdôležitejšie je ujasniť si, čo od vzťahu očakávate. Nikdy nevieš, ako sa nakoniec váš vzťah skončí, no mala by si vedieť, či hľadáte krátky úlet alebo dlhodobý vzťah. Inak by to mohlo skončiť katastrofou. Výhodou je, že ste dobrí kamaráti, a tak by nemal byť problém otvorene sa porozprávať.

3. Môže sa to pokaziť

Vaše priateľstvo už nikdy nebude ako predtým. Sex totižto mení všetko. Predtým, než začneš chodiť so svojim kamarátom si musíš byť vedomá, že existuje riziko, že to nevyjde a vaše priateľstvo už nikdy nebude ako predtým.

4. Chémia vo vzťahu nie je rovnaká s chémiou v priateľstve

Odhliadnuc od toho, ako veľmi ste si sadli ako priatelia, nemusíte si rovnako sadnúť ako partneri. Nesmieš si to zamieňať, a preto poriadne analyzuj, prečo chceš, aby s tvojho kamaráta bolo niečo viac. To, že poznáš jeho slabiny a zdieľate spolu niektoré záujmy nestačí. Potrebné je, aby si poznala jeho pohľad na život, jeho spôsob randenia, to ako berieš ženy a čo od života chce. Možno sa vaše predstavy v tomto zhodovať vôbec nebudú.

5. Musíš byť k sebe úprimná ohľadom toho, čo medzi vami nefunguje

Jedným z problém pri chodení s kamarátom môže byť to, že sa snažíš samú seba presvedčiť o tom, aké to je dobré, pretože si myslíš, že je to správne. Aj keď to tak úprimne necítiš a vo vzťahu k nemu ti chýba veľa vecí. Možno ste si skvele rozumeli na úrovní priateľstva, no vo vzťahu chýba vášeň a vzrušenie. Možno je tvoj staronový partner, až príliš pohodlný vo vzťahu k tebe, pretože vie, že si to môže dovoliť. No partnerstvo je o niečom inom ako priateľstvo, a tak nezakrývaj prípadne nedostatky.

Ja sama som sa pokúšala randiť s mojim kamarátom. No niekedy to nejde, aj keď sa to zdá akokoľvek správne. Jednoducho tam nie je to, čo by malo byť.

Zdroj: bustle.com

Komentáre