Unsplash/Abo Ngalonkulu

Rozchody nebývajú príjemné. Niekedy sú veľmi bolestivé alebo nečakané. Sama dobre vieš, že prekonať rozchod je náročné. Nemáš na nič chuť a najradšej by si nevyšla zo svojej izby. Ak máš priateľku, ktorá si práve takýmto neľahkým obdobím prechádza, nedovoľ jej to.

Ak chceš kamoške pomôcť, aby sa z trápenia čo najskôr dostala, môžeš urobiť jednu z týchto piatich vecí. Alebo pokojne aj všetky naraz.

Buď tu pre ňu

Najdôležitejšie zo všetkého je, aby si tu bola pre ňu kedykoľvek, keď to bude potrebovať. Aj o druhej ráno. Nemôže mať pocit, že aj ty si ju opustila, to by ju položilo už úplne. Tráv s ňou viac času, aby nemala kedy nad všetkým rozmýšľať.

Daj jej priestor na vyplakanie

Niekedy to bez sĺz proste nejde. Plač dokáže uľaviť jej duši, takže jej nehovor, nech je silná a nech neplače. Môže jej to naozaj pomôcť. Okrem toho sa ti môže poriadne vyrozprávať. Nech ti prezradí, čo sa vlastne stalo a prečo sa rozišli. Keď to všetko zo seba dostane von, bude jej oveľa lepšie, než keby to dusila v sebe.

Aj keď nebude chcieť zo začiatku rozprávať, pokús sa ju svojou prítomnosťou trochu upokojiť a nabádať k tomu, aby sa ti otvorila.

Rozptýľ ju nejakou činnosťou

Nákupy, filmy, párty, športovanie, varenie, čokoľvek. Nenechaj ju bezducho ležať v posteli, ale pokús sa ju čo najskôr zaradiť do bežných denných činností. Ona teraz potrebuje svoju myseľ rozptýliť a v tom jej môžeš pomôcť práve ty.

Robte niečo, čo ju baví a čo má rada. Prípadne si vymyslite nejaký nový koníček, ktorý jej zamestná hlavu a nebude sa neustále vracať k svojmu bývalému.

Urobte si babský večer alebo výlet

Ak máš možnosť, prespi u nej, aby si jej mohla byť nablízku. Urobte si príjemný babský večer, objednajte alebo si navarte dobré jedlo, dajte si masku na tvár, urobte si manikúru a pozrite si dobrý seriál alebo film.

Okrem babského večera si môžete vyraziť aj niekam na výlet. Nezáleží na tom kam. Je len na vás, či sa rozhodnete pre Slovensko alebo radšej využijete lacné letenky do európskych miest a užijete si niekoľko dní v zahraničí. Vďaka cestovaniu prídete obidve na nové myšlienky.

Veľa sa rozprávajte, smejte, prechádzajte sa, navštevujte zaujímavé miesta, spoznávajte nových ľudí a doprajte si dobré a chutné jedlo.

Pomôž jej nájsť nový zmysel života

Ak má potrebu neustále písať alebo volať bývalému, prípadne ho sledovať na sociálnych sieťach, zabráň jej v tom. Teraz potrebuje uzavrieť kapitolu a pohnúť sa dopredu. Teraz potrebuje počuť, aká je výnimočná a že ten idiot bude ešte ľutovať, že ju nechal. Povedz jej, že za rohom na ňu možno čaká nový a oveľa lepší muž, vďaka ktorému sa bude cítiť výnimočne.

Nemusí ísť len o nové vzťahy. Pomôž jej nájsť niečo, čo ju bude napĺňať a baviť, aby zabudla na trápenie, ktoré jej ex spôsobil. Každý smútok raz pominie, no vďaka tebe môže jej žiaľ odísť o trochu skôr.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating