instagram/allisonbickerstaff

Hovorí sa, že veci, ktoré sme zažili a spravili, by sme nemali ľutovať. Už sa to späť nevráti, a vďaka tým „chybám“ sme sa posunuli vpred. No aj tak existujú situácie, pri ktorých by sme chceli vrátiť čas. Tentokrát sa však pozrieme na 5 z nich, za ktoré môžeš byť, naopak, rada.

Zamilovať sa do nesprávneho

Priznaj si to, koľkokrát si si už pri spomienke na svojho bývalého povedala, že váš vzťah ľutuješ? Koľkokrát si si povedala Kiežby som ho nikdy nestretla? Samozrejme, ak niečo nedopadne dobre, možno sa nám zdá čas venovaný tomu ako stratený.

No nemôžeš poprieť ani pekné chvíle a ani tie, kedy si cítila lásku a šťastie. To, že vyprchala, ešte neznamená, že nikdy neexistovala. Každý nepodarený vzťah ťa iba posunie k tomu pravému.

Hovoriť nahlas to, čo cítiš

Nikdy sa nehanbi byť sama sebou a už vôbec nechci brať späť úprimné slová, ktoré ti vyšli z úst či prejavy emócií, ktoré ťa ovládli. Tvoria tvoju osobnosť a na to by si mala byť pyšná, nie opačne. Nikto nemá právo ťa súdiť za tvoje myšlienky či pocity.

Spraviť v živote zlý krok

Spravila si v minulosti „chybu“? Chcela by si niečo zmeniť tak, aby to ovplyvnilo aj celé tvoje nasledujúce bytie? Myslela si už na to, čo by bolo, keby…? A pomyslela si niekedy na to, že je to presne tak, ako to má byť?

Možno to tak zariadil osud, Boh, možno náhoda, možno vesmír, … nazvi si to ako chceš. No karty vraj máme rozdané už od začiatku. Každá chyba je v tvojom živote iba poučením, ak by sa nestala, nebola by si dnes tým, kým si dnes.

Spontánne rozhodnutia

Sú to rozhodnutia, ktoré si spravila z minúty na minútu, možno zo dňa na deň, a vďaka nim možno zmenila jednu chvíľu či mnohé ďalšie roky. No čas sa nedá pretočiť späť, a aj keby, robila by si niečo inak, ako si cítila? Zrejme nie.

Nie je nič lepšie, ako počúvať svoju intuíciu, svoje myšlienky, svoje srdce. Oni nás zavedú na tie správne miesta. Rozhodnutie urobené na základe pocitov netreba ľutovať. Keď za teba hovorí srdce, malo by ísť o čistý úmysel.

TEN deň

Áno, ten jeden deň, na ktorý tak často spomínaš. Osudový, prelomový, nešťastný, … môže mať mnoho prívlastkov a ty na neho nikdy nezabudneš. No to, že si ho prežila, a že o ňom premýšľaš, znamená, že si stále tu. Že stále máš šancu na nový začiatok. Žiješ, dýchaš, si. Buď vďačná.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife