Niekedy sa to jednoducho stane. Zo začiatku si píšete a všetko vyzerá v absolútnom poriadku, no potom príde deň, keď sa odmlčí. Možno je len zaneprázdnený a má veľa práce. No možno nie. Ak sa neozýva už niekoľko dní, vyzerá to tak, že nemá záujem. Dôvody môžu byť pritom rôzne.

Môže to skúšať na viaceré baby a niektorá ho zaujala viac. Možno si napísala niečo, čo sa mu nepáčilo. Možno sa mu proste nepáčiš. A ty ani nemusíš byť ničomu na vine. Je to len a len jeho rozhodnutie. Na tebe je však to, ako budeš reagovať.

Týchto 5 vecí by si v žiadnom prípade nemala robiť, inak si môžeš urobiť zbytočnú hanbu a dosiahneš to, že celú situáciu ešte zhoršíš.

Nevtieraj sa mu

Videl tvoju správu, ale aj tak neodpísal? Nepíš mu ďalšie. Ak záujem nemá, tak ho proste nemá. A to, že ho budeš bombardovať ďalšími správami a vtierať sa mu, to asi nič nezmení. Ukážeš tak jedine to, že si zúfalá a odkázaná na to, aby sa ozval. A to muži nemajú radi.

Neobviňuj sa

Netýraj sa myšlienkami, že čo ak si napísala alebo urobila niečo nevhodné. Ak sa tak náhodou stalo, môžeš akurát mávnuť rukou a neriešiť to. Aspoň hneď na začiatku si zistila, že by za to nestál a môžeš sa poobzerať po niekom inom.

Neobviňuj jeho

Taktiež by si nemala obviňovať ani jeho. Nepíš mu, že prečo ti neodpisuje, a že či si za teba už stihol nájsť náhradu. Tento bod úzko súvisí s prvým. Nebuď stíhačka a nevtieraj sa mu.

Nebuď nonstop zavesená na mobile

Ži svoj vlastný život a nemaj mobil nonstop v rukách, aby si náhodou nezmeškala, keď ti napíše. Toho by si sa možno ani nedočkala, a zbytočne by si tak premárnila niekoľko dní zo svojho krásneho života. Dokáž mu, že si samostatná a nepotrebuješ ho k tomu, aby ťa robil šťastnou.

Ak ho nezaujímaš, akceptuj to

Na záver len jedna rada. Ak o teba naozaj nemá záujem, tak sa s tým zmier. Nerob mu žiadne scény ani nič podobné. Jednoducho to akceptuj a povedz si, že ideš ďalej a nájdeš niekoho, s kým to bude všetko prirodzene fungovať. Svet sa predsa nezrúti len preto, že ti jeden chlap prestane písať.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.