Žena si opiera hlavu o plece priateľa
Unsplash/Dahiana Waszaj

Možno si sa už niekedy dostala do situácie, kedy si k svojmu kamarátovi cítila viac ako priateľstvo. Určite si ale nečakala, že sa raz ocitneš v pozícii, kedy budeš musieť podozrievať svojho frajera, že cíti niečo viac k jeho kamoške. V tomto prípade ti už nepomáha ani stará známa fráza, že priateľstvo medzi mužom a ženou môže existovať.

Máš nejaké podozrenie, že by sa mu mohla naozaj páčiť trochu viac než on sám priznáva? Týchto 5 varovných signálov by si nemala v žiadnom prípade prehliadať. Ak robí čo i len niečo z toho, mala by si byť opatrná a radšej si na nich posvietiť. Inak sa môže stať, že už čoskoro budeš single.

Veľmi často ju spomína

Jej meno počuješ na každodennom poriadku a niekedy aj viackrát. Rozpráva ti o tom, čo spolu prežili, čo má nové alebo čo ju trápi. Teba sa pritom aj zabúda opýtať, ako sa cítiš, pretože na prvom mieste je pre neho kamarátka.

Trávi s ňou veľa času

Nezáleží na tom, či sa poznajú zo školy, z práce alebo bývajú blízko seba. Trávia čas aj mimo týchto miest a čo je horšie, je toho stále viac. Ide s ňou na obed alebo si len tak niekam sadnúť, robí jej spoločnosť pri nákupoch, chodia spolu cvičiť alebo robia čokoľvek iné, čo ti napadne. Ty si pritom neraz odsúvaná na vedľajšiu koľaj.

Píše si s ňou aj keď je s tebou

Nestačí, že sa stretávajú, ešte si aj nonstop píšu. Dokonca aj vtedy, keď je s tebou a mal by sa ti venovať. Ty už len počuješ cinknutie správy a vidíš jeho nadšený výraz, keď si berie do ruky mobil a pozerá, čo mu napísala.

Porovnáva vás

Žiaľ, môže nastať aj situácia, kedy vás dve začne porovnávať. Aby toho nebolo málo, ty ostaneš zatienená ňou, pretože ti môže vyhadzovať na oči to, v čom je jeho kamoška lepšia a čo by si sa od nej mala naučiť. To nechce zažiť asi žiadna žena.

Flirtujú spolu

Predošlé body sú skôr len nenápadné, no aj tak sa dajú ľahko prekuknúť. Horšie to začne byť vo chvíli, keď sa to už ani nesnažia zakrývať a otvorene spolu flirtujú. Oni to síce berú ako žart, no tebe nič vtipné nepríde.

Ak sa tvoja polovička naozaj správa takto, skús sa s ním porozprávať. Povedz mu, že ťa to trápi a že by kamarátstvo nemalo takto vyzerať. Dávaj si ale pozor na to, aby si mu nedala ultimátum „ja alebo ona“. Je veľmi pravdepodobné, že by si vybral práve svoju kamošku. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating