Žena sa drží za hlavu, pretože ju trápi migréna

Migréna postihuje trikrát častejšie ženy ako mužov. Ide o jednostrannú pulzujúcu bolesť hlavy spojenú s citlivosťou na svetlo a hluk, často sprevádzanú zvracaním alebo nevoľnosťou.

Každý, kto už niekedy v živote mal migrénu, vie, ako to celé začína. Najskôr sa objaví len slabá pulzujúca bolesť hlavy. Časom však zosilnieva až do stavu, kedy ťa pripúta k posteli alebo záchodovej mise.

Ponúkame ti 5 overených tipov, vďaka ktorým ťa migréna úplne nezloží.

Rimbaba obyčajná

Túto zázračnú bylinu ľudia používajú už od nepamäti. Má veľmi špecifickú horkú chuť, ale stojí za to ju vyskúšať. Dá sa zohnať v podobe bylinného čaju alebo homeopatickej tinktúry. Čo sa týka dávkovania, bežne sa odporúča 10 kvapiek tinktúry na lačno.

Ak bolesť neustúpi, dávku treba opakovať každú polhodinu. Samozrejme, ako pri každom lieku, nie je od veci poradiť sa s lekárnikom, alebo si aspoň prečítať príbalový leták.

Čaj

Špeciálne čaje určené priamo pre ľudí trpiacich migrénou, môžu priniesť nie len úľavu od bolesti, ale aj potešiť zmysly, vďaka príjemnej vôni a ešte lahodnejšej chuti. Tiež podporujú kvalitu spánku, telesnú kondíciu a celkové uvoľnenie organizmu. Zároveň slúžia aj ako prevencia pred opakovaním migrény.

Tieto čaje zväčša obsahujú medovku, mätu, železník, vŕbu, či ľubovník, čiže všetko prospešné pre náš organizmus.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife