Pexels/Sofia Alejandra

Ľudia, ktorí majú životné sny, ciele, prácu, ktorá ich napĺňa a život, ktorí milujú, majú úplne iné víkendové rituály ako tí, ktorí sa akosi zasekli. Nejde o zlých ľudí, ale momentálne sú v štádiu, kedy by prijali zmenu, aj keď si to možno neuvedomujú. Ak nasledujúce veci opisujú tvoj bežný víkend, potom k nim zrejme patríš tiež.

Na dané body je potrebné odhliadnúť od momentálnej svetovej situácie a opatrní. 

Víkend v posteli

Ak sa na víkend tešíš iba preto, že ho celý môžeš stráviť v posteli, o čom to svedčí? Samozrejme, každý z nás toto občas potrebuje, ale ak je to tvoja rutina a jediná „aktivita“ mnohých víkendov, zamysli sa, či naozaj neexistuje niečo, vďaka čomu by si mala produktívnejší a veselší víkend. Toto ťa iba viac unaví.

Žiadne plány

Blíži sa piatok a ty nemáš ani predstavu, čo budeš robiť? Vidíš sa iba v tej posteli? Maximálna socializácia je vypadnúť v piatok večer na drink a potom 2 dni nič nerobiť? Naozaj sa nenájde niečo, čo potrebuješ dokončiť, spraviť, niečo, čím sama seba niekam posunieš alebo len miesto či akcia, na ktorú by si mohla ísť? Ak si nevieš naplánovať aktivitu na 2 dni voľna, ako si chceš naplánovať úspešný život?

Alkohol musí byť

K tomuto veľa slov netreba. Keď si nevieš ani len predstaviť, že by tvoj víkend nevyzeral nasledovne: alkohol – opica – dospávanie, mala by si sa poriadne zamyslieť, kam tým smeruješ.

Telefón nonstop v ruke

Táto doba je poznačená tým, že žijeme na sociálnych sieťach a nevieme si predstaviť, že by sme sa niekoľko hodín nedotkli svojho telefónu. No ak bez toho neho nevieš vydržať ani jeden deň, ktorý máš voľný a naozaj ho nepotrebuješ stráviť online, máš problém. Skutočný život a zážitky ti utekajú pomedzi prsty. Lebo v nich držíš telefón.

Nespravia si povinnosti

Ak už aj máš veci, ktoré by bolo treba spraviť a ty sa na ne znova vykašleš, svedčí to o tvojej lenivosti. Ako si chceš plniť veľké sny a byť úspešná, ak nezvládneš ani maličkosti, ktoré ti nezaberú viac ako pár hodin v sobotu?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife