Žena ukazuje zuby

Nielen cukor škodí

Aby si nemusela chodiť na dentálnu hygienu príliš často, mala by si si dať pozor na svoju stravu. Sladené nápoje, káva alebo cukor v potravinách sú pre zuby nepriateľom. Rovnako tak i fajčenie či užívanie množstva liekov. Ako sa hovorí, zdravie sa vždy prejavuje aj na výzore, a to platí aj v tomto prípade.

Žena si umýva zuby
zdroj: Pexels/Andrea Piacquadio

Moderné strojčeky dokážu zázraky

Ak máš svoje „tesáky“ krivé, dnes už existujú moderné spôsoby, ktoré to napravia. Nemusíš sa desiť veľkých kovových strojčekov, ktoré budeš musieť nosiť roky, aby nastala zmena. Dnes sú vo veľkej obľube neviditeľné strojčeky, ktoré sú síce drahšie, ale za výsledok a tvoje sebavedomie určite stoja.

O tom vedia aj známe osobnosti, ktoré podstúpili tento boj so zubami. Sajfa, Dominika Mirgová, Adela Vinczeová alebo influencerka Saša, ktorú poznáme na sociálnych sieťach pod menom @operenecholec. „Nikdy som nemala úplne rovné zuby, ale za posledné roky sa mi ešte viac poposúvali a predný zub mi z niektorých uhlov vyslovene trčal. Začala som si to viac všímať, keďže sa venujem sociálnym sieťam, a čoraz viac mi to vadilo. Videla som výsledky s neviditeľným strojčekom Starlynr a to, že to absolútne nie je vidieť, ma nadchlo. Zuby s ním dokonca vyzerajú ešte lepšie a belšie,“ hovorí o liečbe Saša.

Dokonalé zuby robia aj detaily

Nezabúdaj, že svoje zúbky môžeš opticky „pokaziť“ aj detailmi, na ktoré bežne nemyslíme. Ak nosíš výrazný červený rúž, musíš ich mať dokonalo biele, inak budú pôsobiť žltšie, než sú v skutočnosti. Tejto farbe sa vyhni aj na oblečení, pretože by len poukazovalo na to, že k nemu „ladí“ aj tvoj chrup.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieBeauty