Rozhodnutia. Tie môžu byť oslobodzujúce alebo paralyzujúce.
Typ A alebo typ B? Introvert alebo extrovert? Bifľomor alebo slizolin?
Premýšľala si už niekedy o tom, či myslíš svojou hlavou alebo srdcom? Samozrejme. Ľudia ti častokrát vravia:

počúvaj svoje srdce,
skús používať aj svoj rozum
alebo
konanie podľa toho, čo ti hovorí tvoja hlava je stopercentne užitočnejšie.

Každý z nás sa občas pristihne pri tom, ako uvažuje, či sa rozhodne podľa toho, čo CHCE alebo si len myslí, že je tá vec správna z určitého hľadiska podľa faktov.

b25348c42c18d1ad30adf444a75ddc4d

photo: pinterest

Je rozhodovanie sa srdcom lepšie ako hlavou?

Aby si zistila svoju odpoveď, v prvom rade si musíš premyslieť typ rozhodnutia, ktorý učiníš. V mnohých prípadoch ani nezáleží na tom, o čo ide. Či už je to láska, kus oblečenia alebo nábytok, ktorý si vyberáš do svojho nového bytu.

Myslíš, že vie tvoje srdce viac ako hlava? Že len jedno z tohto vedie k šťastiu, cieľom a splneniu tvojich túžob? Odpoveď je oboje. Je to o používaní všetkého, čo máš k dispozícií. Máš svoju hlavu aj srdce z nejakého dôvodu. Robíš rozhodnutia vlastným spôsobom.

Nemusíš si vyberať

Určite si nevyberaj medzi tým, čo ti v danom okamihu hovorí tvoj rozum alebo srdce. Jediný dôvod, prečo si myslíš, že sú oboje rozdielne je ten, že si si to tak istým spôsobom nariadila.

Ako by si žila, ak by si nemala žiadne myšlienky?
Iba by si žila, však? V danom momente. Bez zbytočného rozmýšľania a rozhodovania sa. Netrápili by ťa žiadne výlety na poslednú chvíľu, päťstokrát premyslená činnosť, do ktorej sa ideš pustiť alebo či mu tú šancu znovu dáš alebo nie.

A ako sa naučiť používať oboje naraz?

Tvoje srdce a hlava sú tvoji dvaja poradcovia. Obaja majú rozdielne názory a hovoria úplne iným jazykom.

Jeden deň im absolútne rozumieš, vplývajú na teba ich sily a na druhý deň sa zobudíš s miliónom na účte a staneš sa slávnou..

nie.                                                                                                                       f0ec694a3ff7c680c04d6ea861eacc6f

photo: pinterest

5 tipov, ktoré ti pomôžu používať oboje naraz:

  • ZAČNI SVOJÍM SRDCOM – to ti je najbližšie. Najúprimnejšie pocity a slová predsa vychádzajú zo srdca. Pravdivé farby v čiernobielom svete. Srdce s tebou komunikuje trochu rozdielne. Čím viac mu budeš načúvať, tým viac ti pomôže prísť aj k samej sebe.
  • VŠÍMAJ SI SVOJE OBAVY – ak ťa tvoje srdce postrkuje spraviť niečo významné, poddaj sa tomu. Strach je len niečo, čo si vytvára tvoja hlava a takisto to môže aj zahnať, pokiaľ tomu sama vyšleš signál. Otvor svojím obavám aj svoju náruč, len tak sa ich naučíš prijať a preskočiť ich.
  • NECHAJ TO ÍSŤ – nechaj ísť svoje očakávania. To neznamená, že sa ich máš vzdať.
    Ide o to, že ak sa pustíš do nejakej veci bez toho, aby si čakala na zázrak alebo na úplnú potupu, pôjde ti to oveľa ľahšie.
  • POČÚVAJ SVOJU HLAVU – logické myslenie. Veľa z nás si myslí, že ho absolútne nemá, no to je hlúposť. Logiku používaš aj pri vyvodzovaní si rôznych faktorov v bežnom živote a nie len vzorcov na matematike.
  • DAJ TO DOKOPY – predtým, ako som sa pustila do písania tohto článku, som sa najprv potrebovala inšpirovať, napísať a dať to dokopy. Používanie hlavy aj srdca naraz už zrazu nebolo tak veľmi jednoduché.
    Občas musí byť myslenie hlavou zahnané viac do kúta ako tvoje srdce – to je tá lepšia cesta.

7b5fe77146071e9500780fbe962084eb

photo: pinterest

V realite, bohužiaľ, žiadne kroky neexistujú. Buď si vytvor vlastné, alebo (v mnohých prípadoch) žiadne.

Ak chceš nasledovať svoje srdce, musíš počúvať v prvom rade seba a rozhodnúť sa podľa toho, kto si.

No tieto veci sa nedejú z dňa na deň. Život je o skúškach, ak ti nejaká nevýjde, máš mnoho pokusov na to, aby si zistila, ktorá cesta je tá TVOJA.

Nauč sa rešpektovať obe cesty. Obe sú najväčšími pomocníkmi na tvojej, na ktorej sa nikam neponáhľaš.

Nadýchni sa.

A užívaj si toto dobrodružstvo nazývané život.

Kde si občas hore alebo dole.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.