Smutná žena s kamarátkou

Ukončenie vzťahu môže byť veľmi bolestivé a emocionálne vyčerpávajúce. Zatiaľ čo sa mnoho žien snaží rýchlo posunúť a začať si niečo s niekým novým, je dôležité dopriať si čas na uzdravenie a zotavenie sa. Vieš, čo by si mala robiť po rozchode a naopak, čomu by si sa mala vyhnúť?

Máme pre teba 5 tipov, ako sa správať po rozchode a 5 tipov, čo rozhodne nerobiť. Ak si momentálne v období, kedy sa liečiš zo svojho zlomeného srdca, snaž sa toho držať a uvidíš, že sa ti čoskoro uľaví.

Čo robiť po rozchode

Pokojne smúť

Uvedom si, že je v poriadku byť smutná. Rozchod je zmena, ktorá môže byť ťažká a bolestivá. Je úplne normálne, ak cítiš smútok a potrebuješ nejaký čas na to, aby si sa z toho dostala. Pokojne sa vyplač, uľaví sa ti. Nikto od teba nečaká, že budeš hneď šťastná a usmiata.

Hovor o svojich pocitoch

Hovor o svojich pocitoch s blízkymi. Rozhovor s priateľmi a rodinou ti môže pomôcť prekonať ťažké obdobie po rozchode. Rozprávanie o tom, ako sa cítiš, môže byť veľmi oslobodzujúce. Ak chceš, pokojne vyhľadaj aj psychológa alebo terapeuta.

Znamenia, ktoré odhalia klamstvá.
zdroj: Unsplash/Katie Drazdauskaite

Dopraj si čas pre seba

Urob si na seba čas a tráv ho sama so sebou. Sprav niečo, čo ťa baví a napĺňa, napríklad zájdi do kina, kaviarne, alebo sa prejdi po prírode. Tieto chvíle ti môžu pomôcť uvoľniť sa, zbaviť sa stresu a užiť si samu seba.

Nájdi si čas na koníčky

Venuj sa svojim záujmom. Vďaka tomu sa môžeš znovu napojiť na svoju vnútornú silu a energiu. Možno by si sa mohla pustiť do nového projektu alebo sa zapojiť do niečoho, na čom si vždy chcela pracovať.

Staraj sa o svoje zdravie

Zlepši svoje zdravie. Keď sa cítiš dobre, tvoje myšlienky a pocity sú tiež pozitívne. Sústreď sa na svoje zdravie a urob si čas na cvičenie, zdravšiu stravu a kvalitný spánok. To ti môže pomôcť cítiť sa lepšie a mať viac energie na prekonanie ťažkých období.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating