Unsplash/Natalia Sobolivska

Začiatok roka dokáže byť chaotický. Plne sa venuješ predsavzatiam, ktoré si si prvého januára stanovila, preto ti nezostáva čas na iných. Ak si však vo vzťahu, pamätaj na to, že na partnera by si si vždy mala nájsť priestor.

Nedostatočná pozornosť je v mnohých vzťahoch kameňom úrazu a môže zapríčiniť rozchod. Inšpiruj sa týmito tipmi a tráv s priateľom viac času. Je to jednoduché a pritom tak účinné.

Vstávaj skôr

Bohužiaľ, toto je najrýchlejšia cesta k tomu, aby si mohla s priateľom tráviť viac času. Ak máš počas dňa prácu, ktorú vykonávaš na úkor času s frajerom, vstaň skôr a urob si ju ráno. Len tak si zabezpečíš to, že poobede budeš mať voľno a všetku svoju pozornosť môžeš venovať jemu.

Neplytvaj svojím voľným časom

Ani tento tip sa ti možno nebude páčiť, no pri nedostatku času je nevyhnutný. Mala by si si stanoviť priority a neplytvať voľným časom na veci, ktoré nie sú dôležité. Namiesto hodinového sledovania televízie alebo scrollovania na sociálnych sieťach, sa venuj svojmu frajerovi. Film a ani novinky ti neujdú, no chlap možno áno, ak sa bude cítiť odstrčený.

Zatni zuby

… a obetuj sa. Keď chceš s priateľom tráviť viac času, jednou z možností je aj to, že sa mu prispôsobíš a budeš robiť to, čo robí aj on. Pôjdeš s ním na futbalový zápas, zahráš si s ním hru na počítači, pôjdete spolu na huby, turistiku, lyžovačku alebo sa vyberiete s jeho kamarátmi na pivo a šípky.

Nauč sa povedať „nie“

Ako sa hovorí, nemôžeš byť až príliš dobrá na všetkých, pretože by ťa to postupne zničilo, vyšťavilo. Pokiaľ na svojho frajera nemáš čas, nauč sa hovoriť „nie“ a odmietaj niektorých ľudí, ktorí ťa požiadajú o pomoc. Tvoj deň má len 24 hodín a nevieš sa rozdvojiť, preto je len na tebe, čo urobíš a komu budeš venovať pozornosť. Či známej osobe, ktorá ťa o niečo poprosí alebo priateľovi, ktorý ťa miluje.

Uľahčujte si život

O niečo nákladnejší tip, no stojí za vyskúšanie. Ak už s priateľom bývate spolu, no napriek tomu nemáte na seba čas, pretože pracujete, venujete sa domácnosti a iným povinnostiam, hľadajte ľahké riešenia. Spoločne si kúpte umývačku riadu, robotický vysávač, sušičku bielizne alebo si raz za čas objednajte upratovaciu službu. Nebude všetko na tvojich pleciach a čas, ktorý by si inak investovala do upratovania, venuj priateľovi.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating