Pexels.com

Hudba

Hudba je liek, to vie hádam každý z nás. No tento známy citát hovorí pravdu. Poznáš tie dni, keď sa ti už od rána nič nedarí? Neposlušné vlasy? Zlý outfit? Nestíhaš? Všade naokolo sú nepríjemní ľudia? Presne na tieto dôvody je tu hudba. Nepotrebuješ k tomu nič špeciálne stačí ti mobil a slúchadlá. Vyber si svoju obľúbenú skladbu alebo interpreta, ktorý v tebe dokáže vyvolať tie najkrajšie pocity. Či kráčaš mestom alebo iba ležíš v posteli, kedykoľvek si vypočuj niečo dobré a pokojne aj nahlas, aby to počuli aj tvoji susedia.

unsplash.com

„Hudba je liekom na trápenie duše.”
Quintus Flaccus Horatius 

Jedlo

Niet nad skvelé raňajky, ktoré ti naštartujú super deň. No ak ich nepreferuješ nič sa nedeje, dopraj si aspoň perfektný a nezabudnuteľný obed so svojou najlepšou kamoškou. Zabavíte sa, pokecáte a hlavne sa dobre najete. No ak nestíhaš tak nezúfaj, stále tu máme aj večeru. Určite si ju dopraj v dobrej reštike, alebo v pohodlí domova pri sviečkach a vínku spolu s tvojim partnerom.

weheartit.com

Rozhovor/Telefonát

Na tomto nie je nič ťažké. Jednoducho ak máš ťažký deň alebo je toho na teba veľa, vyrozprávaj sa. Zavolaj najlepšej kamarátke, spolužiačke, sestre a pokojne aj mame. Hovor o svojich problémoch a počúvaj rady. Ak pri sebe žiadnu blízku osobu nemáš tak skús mobil. Na opačnej strane sa ozve osoba, ktorá ťa rozosmeje, na ktorú môžeš byť aj odporná no nikdy si to nevezme osobne.

pexels.com

Kniha

Nie nadarmo sa vraví, že kniha je najlepší priateľ človeka. Kto rád číta, tak to veľmi dobre pozná. Vyber si knihu aká sa páči tebe pri ktorej si schopná nemyslieť na realitu, ale ponoriť sa do deja. Vnímaj, predstavuj si scény z knihy a prežívaj to spolu s postavami. V chladných dňoch si pokojne dopraj šálku čaju osladeného medom. No v tomto období môžeš zábavu pri knihe rozprúdiť pohárom vína. To ešte nikoho nezabilo. Básne, romanca, napínavý triler čítať čo chceš, čo vyhovuje tebe. Podstatné je si dopriať oddych.

pexels.com

„Izba bez kníh je ako telo bez duše.“
Marcus Tullius Cicero

Film

Romantika, komédia alebo horor, k tomu popcorn a cola. Presne takto by si mala zakončiť aj ty svoj „zlý“ deň. Zavolaj partiu kamarátov a užite si zábavu pri komédií. Nič sa samozrejme nestane ak zostaneš doma na gauči a zabalíš sa do teplej deky. Vreckovky sa tiež zídu ak by ti náhodu ušla slza pri romantickej sračke, keď začneš spomínať na svoje staré lásky a hovoríš si „prečo bol taký idiot“. Vyber si žáner aký chceš, daj si filmový maratón a kašli na realitu. Samozrejme aj na našom webe nájdeš mnoho článkov o filmoch.

pexels.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife