Instagram/christina.kli

V poslednej dobe sú ľudia nepokojnejší, agresívnejší a nedokážu kontrolovať svoje pocity, názory či emócie. Dôvodom môže byť aj ich nízke sebaovládanie. Tým pádom sa nechávame ľahšie vyprovokovať a konáme s horúcou hlavou bez toho, aby sme si to vopred premysleli. Často tak môžeme povedať niečo, čo by sme neskôr mohli ľutovať. 

Ak máš s týmto problém aj ty sama, máme pre teba 5 tipov, ako popracovať na svojom sebaovládaní. Nenechaj sa rozhodiť maličkosťami, inak sa môže stať aj to, že ostatní prestanú chcieť tráviť čas v tvojej blízkosti. Nikto sa nechce obklopovať negatívne zmýšľajúcimi ľuďmi.

Nádych, výdych

Na začiatok si môže pomôcť pomalé a vedomé dýchanie. Ak sa najbližšie ocitneš v situácii, kedy by si chcela vybuchnúť, spomaľ a zhlboka sa trikrát nadýchni a vydýchni. To ti pomôže upokojiť tok tvojich myšlienok a nekonať bez rozmyslu.

Takéto dýchanie môžeš praktizovať kedykoľvek, kedy sa nebudeš cítiť komfortne a budeš sa chcieť trochu upokojiť.

Poriadne sa zamysli

Nie nadarmo sa hovorí, že dvakrát meraj a raz rež. Dobre popremýšľaj nad tým, čo tvoje rozhodnutie ovplyvní. Čo všetko môžeš svojou reakciou spôsobiť? A čo sa stane, ak sa ovládneš a neurobíš to, čo si chcela?

Pri práci na svojom sebaovládaní budeš musieť vychádzať so svojím vnútorným hlasom, pretože bude potrebné, aby ste spolu viedli vnútorné dialógy.

Mysli pozitívnejšie

Ak nebudeš obklopená negativitou, ľahšie sa ti bude ovládať. Pokús sa myslieť pozitívne, usmievať sa a byť v blízkosti ľudí, ktorí sú naladení na dobrej vlne. Ak budeš mať úsmev na perách, nebudeš pociťovať takú potrebu byť agresívna alebo nekontrolovateľná.

Venuj sa športu

Ovládanie a disciplínu môžeš zlepšiť aj tým, že sa začneš pravidelne venovať nejakému športu. Budeš potrebovať sebazaprenie, aby si vydržala a neprestala s tým po pár dňoch. To ti zlepší celkové vnímanie svojho života, pretože budeš zodpovednejšia.

Viac času pre seba

Aby si nemala pocity, že je toho na teba priveľa a čochvíľa vybuchneš, vyhraď si viac času na seba. Rob veci, ktoré ťa bavia a napĺňajú, relaxuj alebo vyskúšaj meditáciu. Vďaka tomu budeš šťastnejšia, pokojnejšia a nebudeš mať potrebu búchať päsťou po stole alebo si vybíjať svoju zlosť v komentároch na sociálnych sieťach.

Viac z kategórieLife