Dobrý vzťah s rodičmi

Nech už si počas detstva a dospievania vychádzala s maminou a ocinom akokoľvek, dobrý vzťah s rodičmi môžeš mať a vybudovať aj v dospelosti. Dôležité je chcieť a snažiť sa o to. Bola by škoda, ak by ste mali nejaké nezhody, pretože by si to neskôr mohla naozaj ľutovať.

Môžeš sa inšpirovať napríklad našimi piatimi tipmi, ako na dobrom vzťahu so svojimi blízkymi popracovať. Samozrejme, že každému môže pomôcť niečo iné, no toto by malo byť aspoň takým základom.

Správajte sa ako dospelí

V prvom rade si uvedomte, že ste všetci už dospelí a tomu prispôsobte správanie. Nenechaj si od rodičov rozkazovať a aj ich nauč, že už nie si malé dieťa, ktoré treba vychovávať a usmerňovať. Možno to znie tvrdo, ale pokúste sa vybudovať si skôr kamarátsky vzťah.

V ich prítomnosti by si nemala byť nervózna alebo sa báť, aby si nepovedala či neurobila niečo nevhodné. Ak sa už len navštevujete, návštevy by mali byť uvoľnené, pohodové a plné zábavy. Veľa sa spolu rozprávajte.

Bývanie s rodičmi
zdroj: Unsplash/leah hetteberg

Buďte k sebe úprimní

Ak sa ti niečo nepáči, jednoducho to povedz, nedus to v sebe. Pred rokmi si to tak možno robila, no teraz by ste si mali hovoriť pravdu. Tak isto prijmi, ak rodičia niečo skritizujú a nebudú s tým stotožnení. Zo začiatku sa vám to možno nebude až tak pozdávať, ale ide o kľúč k tomu, aby neskôr nevznikli nečakané konflikty, kedy by sa toho nakopilo toľko, že by to nejakým spôsobom muselo ísť von.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife