Byť vysoko citlivým človekom, telom či dušou, môže pre každého znamenať niečo iné.

Pre niekoho to znamená, že ak sa niekde udrie, ešte nasledujúci týždeň má celú modrinovú ruku a to je ešte ten lepší prípad, horšie by bolo, keby ju musel nosiť v sadre. Pre niekoho to znamená, že ak si dá ráno šálku kávy, ešte večer mu bije srdce tak, že mu ide vyskočiť z hrude a energie má na rozdávanie. No tak isto to pre niekoho môže znamenať, že ak sa  v jeho obľúbenej telenovele rozíde nejaký pár, je to dôvod na dvojtýždňovú depresiu.

A to ani z ďaleka nie je všetko. Ak si veľmi citlivá osoba, určite sa to môže prejavovať aj inými spôsobmi. 

 

1 Popros ľudí, aby prestali robiť veci, ktoré ti prekážajú

Je jasné, že iných ľudí proste nezmeníme. Ale ak ti na určitom človeku niečo prekáža, nezostaň ticho. Veľa ľudí si to neuvedomuje. Niekedy sa jednoducho stačí slušne ozvať, poprosiť a on prestane.

Nie je to až tak zložité, nie ? 

zdroj: pexels.com

2 Vyhýbaj sa jedlám, ktoré ti nerobia dobre

Ak aj ty patríš k citlivým ľuďom, nie je nič horšie, ako mať zlý pocit zo seba samého.

Ak ješ nezdravé jedlá a necítiš sa po nich dobre, tak ich proste prestaň jesť. Jednoducho povedané, jedzte to čo vám chutí a z čoho nemáte výčitky.

 

3 Odíď zo situácie, ktorá ti nie je príjemná

Či už sú to negatívni, nudní ľudia, nudné rozhovory alebo oslavy, kde chýba zábava a komunikácia a mnohé iné nepríjemné situácie nemá rado mnoho z nás. A pre veľmi citlivých ľudí je jedna z týchto alebo podobných situácii veľmi ťažko znesiteľná a najlepšia rada je – jednoducho odísť. Ak si myslíš,  že to nie je také jednoduché odísť z takejto situácie, tak to skús a uvidíš, že je to jednoduché.

zdroj: pexels.com

4 Daj najavo všetky svoje pocity

Nikdy svoje pocity nepotláčaj. Nikdy.  Za žiadnych okolností. Ak máš niečo na srdci, ak ťa niečo trápi daj to zo seba von. S niekým sa o tom porozprávaj, vykrič to do sveta, napíš si to do denníka alebo len tak na papier, to je jedno. Ale ak to budeš v sebe držať a dusiť, jedného dňa to nevydržíš, vybuchneš a nastane „ koniec sveta“ .

 

5 Vyhýbaj sa negatívnym ľuďom

Ty ako veľmi citlivá osoba máš dosť svojich vlastných problémov a nie ešte si vešať na nos problémy niekoho iného. Radšej sa obklop ľuďmi s pozitívnou energiou, ktorí ťa budú inšpirovať, pomáhať ti  a napĺňať  ťa radosťou.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.