Vianoce. Okrem toho, že sú považované za najkrajšie sviatky roka aj obdobím, kedy sa na tvoje telo nalepí nejeden tukový vankúšik. Koláčiky starej mamy od výmyslu sveta, sladkosti z mikulášskeho balíčka, kapustnica, rezne, kopec mastného a vyprážaného jedla, to všetko a omnoho viac takýchto jedál sú súčasťou každého vianočného stola. Už teraz sa ti pri predstave zbiehajú sliny, no keď sa zamyslíš nad tým, koľko priberieš točí sa ti hlava? Nič sa neboj, mám pre teba zopár tipov ako cez Vianoce papať ale nepribrať. 

1.Pečivo
Je neodmysliteľnou súčasťou Vianoc, ktorú si nikto nechce odopierať. Avšak dôležité je tento problém riešiť ešte skôr ako s maminou začneš piecť koláč. Čo keby si namiesto obyčajnej múky siahli po špaldovej alebo celozrnnej? Vďaka takejto malej zmene môžeš predísť nejakým tým kilečkám na vyše.

zdroj: pexels.com

2.Jablko namiesto torty
Áno, ja viem stôl bez kopy koláčov, sladkého, čipsov, chlebíčkov vyzerá smutne. Pokojne ich tam môžeš nechať. Pokiaľ vymeniť múku v kroku jedna, nejaké zdravšie sladké a namiesto obložených chlebíčkov nahradíš chleba nejakou zeleninou? A čo keby si si namiesto sladkého dopriala nejaké ovocie?  Hneď je tvoj stôl zaplnený zdravším jedlom z ktorého nebudeš mať výčitky svedomia.

3. S alkoholom rozumne
Ťažšou časťou je nedať si pohár vareného vina, či pohár punču na vianočných trhoch. Tieto nápoje sú síce dobrým lákadlom ale taktiež ti nepomôžu stratiť nejaké to kilo. Obsahujú totiž veľa sacharidov, pohár čistého vína k štedrovečernej večeri si ale dopriať môžeš.

zdroj: pexels.com

4.Dostatok pohybu
Nezabúdaj, že aj počas zimy sa dá udržiavať svoju kondíciu. Stačí ak sa pôjdeš von prejsť či ráno si zabehať. Udržať pohyb môžeš aj na horách, kde kondíciu nestratíš napríklad pri lyžovaní alebo si proste choď kúpiť niečo nové na seba. Kalórie sa dajú spáliť aj pri nakupovaní.

5. Bez raňajok ani deň
Nie nadarmo sa hovorí, že raňajky sú základ dňa. Ale aj pri výbere raňajok by si mala rozmýšľať, čo zješ. Jogurt s ovocím, špaldový chleba s avokádovou pomazánkou,… máš kopec možností ako sa zdravo naštartovať do ďalšieho dňa.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.