Ako cvičiť vonku v teple
Unsplash/Lisha Riabinina

Dostatok hydratácie

Pitný režim je veľmi dôležitý a bez fľašky s vodou by si z domu ani nemala vyjsť. Tým, že sa budeš viac potiť, potrebuješ do seba dostať viac tekutín. Najlepšou voľbou je čistá voda, no pokojne môžeš siahnuť aj po izotonických nápojoch pre športovcov, ktoré ti dodajú aj potrebné minerály.

Správne oblečenie

Najradšej by si cvičila asi nahá alebo len v spodnej bielizni, no pokiaľ to nerobíš doma na dvore či záhrade, asi ťažko by si tak išla medzi ľudí. Rozhodne si vyberaj priedušné materiály, ideálne svetlejších farieb. Určite už odmalička vieš, že v bielej ti cez leto nebude tak teplo ako v čiernej, ktorá pohlcuje viac lúčov.

Dve ženy cvičia na ihrisku
zdroj: Pexels/Anna Shvets

V špecializovaných obchodoch nájdeš aj funkčné oblečenie stvorené práve na horúce letné dni. Nezabudni ani na pokrývku hlavy, napríklad šiltovku a dobrou voľbou sú aj slnečné okuliare. Nielen, že ti nebude svietiť do očí slnko, ale nevletia ti tam ani žiadne mušky.

Osvieženie

Okrem pitného režimu môžeš vodou osviežiť aj svoje telo. Stačí si opláchnuť tvár, pustiť vodu na zápästie a ovlažiť si ruky, prípadne si priložiť na hlavu mokrý uterák. Niekomu pomôže aj vejár, no ten skôr rozfúka iba teplý vzduch okolo teba.

Nepreceňuj svoje limity

Veľmi dôležitý bod na záver. Nikdy sa nepreceňuj a nechoď nad svoje sily. Je úplne v poriadku, ak nevládzeš rovnako, ako keď je vonku 15 či 20 stupňov. Na organizmus je to záťaž, preto to rešpektuj. Hodinový beh skráť napríklad na polhodinu alebo si dopraj iba prechádzku.

Vždy počúvaj svoje telo, a ak nevládzeš, tak prestaň. Radšej odcvičiť menej ako si spôsobiť nejaké zranenie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness