Ktorá z nás by sa nechcela stať uznávanou fashion blogerkou, splniť si svoj sen a nazrieť do sveta módy? Stať sa blogerkou zo slovenských ulíc? Skúsiť sa živiť tým, čo ťa baví a inšpirovať ženy po celom svete, ovládať všetky módne trendy? Byť účastníkom módnych prehliadok a neustále sa pozerať na niečo nádherné a užívať si atmosféru, ktorú fashion svet ponúka. Teraz má móda úplne iné postavenie ako kedysi.

Musíš niečím na prvý pohľad zaujať. Či už to bude tvoj štýl, drahé značky alebo spôsob, akým ho prezentuješ. V móde sa medze nekladú. Môžeš kombinovať rôzne strihy, farby, materiály. Ale nie je to jednoduché vypracovať sa na popredné miesta. Chce to trošku šikovnosti a správnych ľudí okolo seba. Už ti stačí iba nájsť tú správnu skupinu ľudí, ktorá bude milovať tvoj štýl obliekania a podporovať ťa.

Tieto slečny to dokázali a preto som ich zaradila medzi Top 5 slovenských fashion blogeriek. Ktorá z nich je tvoja favoritka?

 

# donnaiveh

Iveta Horváthová alias Donna Iveh stavila na klasickú čierno bielu kombináciu s nádychom elegancie bordových topánok a čiernej krátkej sukne s bielym rolákom ideálnym na dnešné chladnejšie dni.

 

# sweetladylollipop

Ivana Petrušová je v móde doma. Všetko v jej outfite považujem za dokonalé. Či už to bude baby pink kožúšok zladený s kabelkou, ktorú doplnila vyššími šedými topánkami, krátkou sukňou a rukavicami, všetko ladené do odtieňa sivej.

Môj blog som začala písať vo februári 2010, kedy tvoril obsah príspevkov veľmi duchaplný text denníkového charakteru s pár gramatickými chybami a množstvom slangových výrazov. Opisovala som svoje aktuálne „problémy“ a poväčšine aj množstvo úloh, ktoré nám v škole zadali. Snažila som sa písať v angličtine a dokonca aj v nemčine. (Čo som si vtedy akože myslela? :D) Moje zmysluplné blogové príspevky boli doplnené o fotky z detskej izby či nášho dvora, ktoré som fotila na samospúšť. Nebolo neobvyklé, že sa na blogu objavila úplne neostrá fotka či veľmi zvláštny detail. Neskôr som si na fotenie „vycvičila“ mladšieho brata, takže ak ste v roku 2011 stretli v lesoch okolo Svitu pubertiačku v zvláštnom „vohoze“, ktoré sa sebou ťahala 8-ročného špunta s digitálnym foťákom v ruke, bola som to ja. Keď to tak teraz píšem, uvedomujem si, aký to musel byť neskutočne smiešny pohľad… Každým dňom som sa učila a sledovala iné blogerky, ktoré mi boli vzorom. Odkukávala som, ako sa fotia, čím sa fotia, ako píšu a čo robia. Výraznejší zlom prišiel v roku 2013, kedy som začala spolupracovať s fotografom Martinom Krystýnekom. Do dnešného dňa som mu vďačná za všetko, čo ma naučil – ohľadom fotiek, svetla, kompozície. Aj vďaka nemu nabral môj blog iný smer a od toho momentu som si dala na vizuálnej stránke omnoho viac záležať. (Dokonca som sa začala aj maľovať. :D) S vizuálnou stránkou sa pohol aj obsah a pomaly začali prichádzať prvé ponuky na spolupráce. Viac sa dočítatr na blogu v najnovšom článku 🤗😘 #sweetladylollipop #ootd #dnesnosim #bratislava #laurinska

A post shared by Ivanka Petrušová (@sweetladylollipop) on

 

#dorotagreta

Mamička Miška pojala módu podľa seba, kde zapojila aj svoje detičky. Jej blog je plný krásnych optimistických fotografií. Všetky štyri dokážu zažiariť aj v zladených bledomodrých pyžamách.

 

#stepwithfashion

Mladá Barbora Hulinová je fashion blogerka a tvár značky Voda miss+.  Blogovaniu sa venuje aktívne od roku 2013. Zazrieť si ju mohla na bratislavskom Fashion Live v mladistvom outfite. Biela blúzka, na ktorej je baby pink mikina ladiaca s malou elegantnou kabelkou, k tomu jednoduché džíny a zaujímavé hnedé vysoké topánky dodali výslednému looku ten správny výsledok.

 

#janatini

Jana Thomas sa na svojom webe okrem módy zaoberá aj cestovaním, kozmetikou, fotografovaním a mnoho ďalšieho. Venuje sa aj módnemu stylingu, v ktorom ukazuje backstage z módnych prehliadok. Jej štýl zodpovedá dokonalému street looku. Zladené zelené šaty, dlhý čierny kabát, Prada slnečné okuliare, výrazný remeň a chlpatý doplnok na kabelke. Skvelé!

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.