ticho vo vzťahu

Už asi vieš, že ženy povedia za deň viac slov, než muži. Tí sú mĺkvejší, na odpoveď čakáš niekedy aj pol hodinu a vyjadriť niečo priamo je pre nich nadľudský čin. No existujú aj situácie, kedy by si mala byť vo vzťahu ticho aj ty sama. Počas týchto momentov by si mala radšej držať jazyk za zubami, aby si nepovedala niečo, čo by si mohla v budúcnosti ľutovať.

Keď chceš na partnera kričať

Kričať vo vzťahu by si naozaj nemala. Tak, ako sa nekričí na malé dieťa, lebo ho rodič ľúbi, nekričí sa ani priateľa, ktorý je tvojou životnou láskou. Ako ďaleko by sa dostal váš vzťah, keby ste na seba neustále len kričali a zvyšovali hlas? Nevydržali by ste spolu ani týždeň, ver tomu.

toxickú vec v živote
zdroj: Pexels/Luis Zambrano

Ak ideš priateľovi niečo vyčítať

Do vzťahu nepatria ani výčitky. Pokiaľ chceš partnerovi niečo vyčítať, zastav sa, napočítaj do 10, dýchaj zhlboka a buď ticho. Ešte nikomu výčitky nepomohli k tomu, aby vzťah rástol a bol zdravý. Skôr lásku dvoch ľudí potopia.

Keď mu chceš povedať niečo kritické

Áno, konštruktívna kritika do vzťahu patrí, ale iná nie. Keď pre teba partner urobí niečo z lásky, nedívaj sa na to kriticky a nezhadzuj ho. Urobil to preto, lebo ťa ľúbi. Nemusí to byť dokonalé, stačí, že to je dôkaz jeho lásky. Ako by si sa cítila ty, keby teba neustále kritizoval za to, ako mu varíš a ako sa o neho zaujímaš?

muž bojuje s pocitmi
zdroj: Pexels/RODNAE Productions

Pokiaľ cítiš zlosť

Nikdy by si nemala reagovať v hneve. Hovorí sa, že vtedy človek reaguje pod vplyvom emócií a tie nie sú dlhodobé, ale skôr krátkodobé. Vo vzťahu radšej zostaň ticho, odíď z miestnosti, urovnaj si to v hlave a až potom príď za partnerom. Uvidíš, že sa vaša láska posunie na vyšší level a konečne budete riešiť konflikty ako dospelí ľudia.

Keď nepoznáš všetky fakty

Zostaň ticho aj vtedy, keď ťa muž niečím nahnevá a ty nepoznáš všetky fakty o tom, čo sa stalo. Napríklad aj pri nevere. Kým ti muž nepovie všetko, buď ticho a nerob unáhlené závery. Nie všetky situácie vyzerajú tak katastroficky, ako si ich v hlave predstavíš. Mysli na to pri najbližšom spore a zostaň pokojná.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating