Už od puberty sa vyhrážame rodičom, že keď budeme dospelí, odídeme z domu. Život sa nám zdal tak jednoduchý, a tak zábavný, no my sme ho museli prežívať pod dohľadom rodičov. Môžem ti však povedať, že byť dospelý nie je prechádzka ružovou záhradou.

SLOBODA

Nikto nám nehovorí, čo máme robiť. Ups, … NIKTO NÁM NEHOVORÍ ČO MÁME ROBIŤ! Ako mám teda vedieť, čo mám robiť, keď to vlastne sama neviem? Zrazu si uvedomíš, že sa s tým musíš jednoducho popasovať. Od teraz si to len ty a tvoj život.

ŽIADNE ZĽAVY

Táto situácia najviac postihne tvoju peňaženku, ktorá dostane teda poriadne zabrať. Už to nie je vlak zadarmo, či zľavy v obchodoch. Pokiaľ ti nerastú peniaze na tvojom umierajúcom kaktuse v izbe, a nemáš auto s nekonečne plnou nádržou, tak si zaplatíš za každú cestu z jedného miesta do druhého. Poviem ti iba jedno, Pán Boh žehnaj tvojej peňaženke.

BÝVANIE

Tvoji kamaráti si hľadajú prenájom, či kupujú byty alebo domy. No ty každé ráno dostávaš kakauko od mamičky. Život je hneď jednoduchší, keď nemusíš rozmýšľať, kedy pustíš práčku a kedy vyžehlíš tú kopu oblečenia meniacu sa na príšeru. Nemusíš sa za to hanbiť … pokiaľ teda nemáš 50 a stále hľadáš svoju životnú lásku.

PÁRTY

Tiež sa tešíš na to, ako prídeš v piatok domov z práce, vyložíš si nohy, pustíš si film a pomaly, ale isto pri ňom zaspíš? Takto si predstavuje piatok skoro každý dospelý človek. Prehýrený piatok teraz pre teba znamená preležaný celý víkend s otravnou bolesťou hlavy. A predstav si, že niekedy sme dokázali potiahnuť aj dva dni za sebou.

ČAS

Pamätáš si, keď ste sa po škole s kamoškou dohodli, že si pôjdete sadnúť na kávu a hneď ste aj išli? Nuž, teraz sa dohadujete už tretí rok a stále neúspešne. Raz sa nedá jej, pretože je na služobnej ceste, a potom sa nedá tebe, pretože uprednostníš papučovú kultúru pred upevňovaním priateľstva.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.