V živote človeka prídu situácie, kedy skrátka hľadí na seba – alebo teda chce hľadieť na seba. Každý je raz za čas sebcom, no je to jedna z ľudských vlastností, ktorou disponuje každý. Či si to už priznáš alebo nie – je to tak. 

Pozri si prehľad najtypickejších situácií, kedy je človek sebec. Našla si sa aspoň v jednej z nich?

1. NÁKUP V OBCHODE

Ideš do obchodu na bežný nákup. Zbadáš úžasné veci (Kinderko) v akcii. Čo urobíš? Vezmeš si. A čo taký partner? Vezmeš aj jemu? Na výber máš 2 možnosti – podeliť sa so svojím Kinderkom alebo kúpiš ešte jedno. Ale ty ako správny sebec – zbavíš sa dôkazov hneď po ceste domov.

2. JEDLO

A čo delenie sa s jedlom? Pre jeho milovníkov nepredstaviteľné. Hneď čo je hotové – utekáš ako prvá k hrncom a naberáš si koľko chceš. A to nehovorím o pizzy. Veď mama, oco, brat, sestra alebo partia kamošov sa určite podelia s tými tromi kúskami pizze, ktoré im ako veľkorysý človek necháš v krabici.

3. OBLEČENIE

Waaaau! Tá kabelka je ale pekná. Odkiaľ ju máš? Tak na túto otázku málokedy odpovieš pravdivo. Väčšinou sa to týka žien, kedy toho druhého (s veľkou pravdepodobnosťou inú ženu) zahŕňajú odpoveďami ako „Nepamätám sa./To bol darček./Už ju nemajú.“

Vieš, že v dnešnom svete existuje kúzelná vec menom internet, kde si ju každý môže v priebehu pár sekúnd nájsť? Alebo sa len tváriš akoby nič – veď predsa prečo by mala mať tvoja kamoška rovnakú kabelku ako ty? Nemysliteľné.

4. ODVOZ

Veľa z nás určite zažilo divoké párty, chaty a iné zábavky, ktoré sa konali mimo civilizácie (napríklad pri lese). Keď už si tam reálne bola – všetko bolo OK. Ale čo doprava tam a späť? Obetovať sa a zobrať svoje auto? To v žiadnom prípade! Ísť taxíkom? Toľko peňazí?! Verejná doprava? Ani náhodou. V momente, keď bola možnosť sa s niekým pohodlne zviesť, bola si v rade ako prvá. A čo ostatní? To je predsa ich problém.

5. SPOLOČNÁ FOTKA

Toto hádam ani nie je potrebné popisovať. 100 spoločných fotiek s kamošmi a ktorá je tá dokonalá a publikovateľná? Na ktorej ty vyzeráš najlepšie!

Samozrejme, že nie každý je taký. Nechcem nikoho škatuľkovať. Cieľom tohto článku bolo pobaviť sa na vlastný účet. Ja som sa našla v každom bode – minimálne raz! A čo ty? 😀

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.