Sú pravidlá, ktoré by si mala dodržiavať, ak chceš byť šťastná. Sú to taktiež pomalé, no isté kroky, vďaka ktorým budeš oveľa šťastnejšia, spokojnejšia a silnejšia osoba. Stačí len zmeniť prístup a niektoré veci pôjdu už aj samé. Ktoré pravidlá ti pomôžu stať sa silnejšou a spokojnejšou osobou? 

Obmedz sociálne siete. Sociálne siete sú skvelá vec, no musíš vedieť, ako na ne. Ak ti dodávajú skôr neistotu a máš pocit, že každý má lepší život ako ty, pochop, že na instagram dávajú ľudia len estetické a upravené fotky a taktiež dobré momenty zo svojho života, nie tie zlé. Obmedz sociálne siete len na čas, kedy sa môžeš inšpirovať a motivovať, nie sa cítiť menejcenne.

Prestaň robiť veci, ktoré nemáš rada. Taktiež sa vyhýbaj ľuďom, ktorých nemáš rada a ktorí ťa len vyčerpávajú. Tvoj život má byť založený na skvelých ľuďoch, na aktivitách, ktoré ťa bavia. Preto je zbytočne strácať čas nepodstatnými vecami. Ver mi, budeš oveľa šťastnejšia.

 

Nauč sa odpúšťať. Ak si povedala niečo, čo ťa mrzí alebo si urobila niečo, čo ľutuješ, odpusť si. V živote urobíš ešte veľmi veľa chýb a je dôležité sa z nich poučiť a odpustiť si. Bez toho sa nepohneš.

Pracuj na sebe. Vzdelávaj sa, uč sa nové veci, buď na seba dobrá, no zároveň na sebe pracuj. Rob to, čo ťa baví a uč sa nové veci, pretože nikdy nevieš, kedy sa ti zídu. Keď budeš rozhľadená, motivovaná a budeš sa venovať aktivitám, ktoré ťa bavia, tvoj život sa ti bude oveľa viac páčiť.

Staraj sa aj o svoju duševné zdravie. Žijeme vo svete, kde sa od každého očakáva dokonalosť. Sme kritizovaní za nedokonalosti, karhaní za chyby a sú nám vytýkané naše nedostatky. Dbaj na to, aby si sa cítila príjemne a bola so sebou spokojná. Je fajn makať na sebe, no nevyčerpaj sa úplne a oddýchni si.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.