Unsplash/Gijs Coolen

Nedostatok času, motivácie, výsledkov, priestoru. A mnoho iných výhovoriek často používame na ospravedlnenie niečoho, čo sme začali, nenapredovali a skončili.

S čímkoľvek. Tentokrát je reč o cvičení. V tomto článku vyzdvihnem zaujímavé tipy a rady, ako sa nevzdávať, napredovať a tešiť sa z výsledkov. Jednoducho, zdvihni latku a buď spokojná!

1. Opusti svoju komfortnú zónu

Nič sa nespraví samo! Každý, kto chce vidieť zmeny, musí vykročiť zo svojej komfortnej zóny a pohnúť zadkom! Zmeny, pochopiteľne, neprichádzajú, ak sa nič v tvojom živote  nezmenilo.

TIP: Pripomeň si životnú udalosť, ktorú si už dokázala. Skončenie školy, výchova dieťaťa alebo len vypestované paradajky v záhrade.S pomeň si koľko úsilia a ústupkov ťa to stálo.

2. Hýb sa preto, že môžeš

Ver, že to je jediný dôvod, ktorý ťa musí presvedčiť. Môžeš chodiť na prechádzky, behať, bicyklovať, plávať, skákať. Bez zbytočných rečí môžeš všetko! Vidíš, počuješ, chodíš. Stačí to len využiť! Odmeň sa pohybom a ĎAKUJ, že môžeš.

TIP: Rob čo ťa baví. Nenúť sa do aktivít, ktoré robíš s odporom. Skôr či neskôr sa tomu začneš aj tak vyhýbať. To predsa nechceme. 

3. Jedz, aby si žila, neži, aby si jedla

Jedlo je ENERGIA. Jeho účelom je nakopnúť nás do ďalšej činnosti, nie unaviť na „šlofíka“. Malé deti kŕmime zeleninou, vločkami, jogurtmi a vyhodnocujeme, čo je pre nich dobré a čo nie. Prečo to nerobíme aj pre seba? 

TIP: Jedz pravidelne! 5-6x do dňa dopraj telu zdravú energiu. Nauč sa voliť potraviny rozumne. Nehladuj. Telo nikdy neoklameš. Vezme si neskôr všetko, čo mu budeš dlhodobo odopierať. Sústreď sa na jedlo a nevenuj pozornosť iným aktivitám. Pozor na porcie!

4. Trpezlivosť

Tak, ako z bábätka nebude po jednej kašičke škôlkar, tak ani z nás nebude po jednom šaláte modelka. Nie je to chudnutie, nie je to diéta. Je to životný štýl. Pár zmien si musíš osvojiť natrvalo. Vyhneš sa tak dobre známemu JO-JO efektu.

TIP: Daj tomu čas. Postupne rob malé zmeny, aby si na nich telo zvyklo ako na niečo prirodzené. Aj zuby si umyješ každý večer bez toho, aby si nad tým rozmýšľala, tak si časom dáš bez rozmýšľania jablko namiesto obľúbenej čokolády.

5. Motivácia

Za všetkým v živote stojí prvotný impulz. Vec, ktorá nás nakopne a namotivuje.

TIP: Zvoľ si cieľ! O číslo menšie rifle? Kocky na bruchu? Zabehnúť maratón alebo len dobrý pocit zo seba samej? Zameraj sa na niekoho, kto je pre teba inšpiráciou. Inšpiruj sa, no nie len výzorom, ale aj úsilím ktoré stojí za výsledkami.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness