Chudnúť v spánku znie ako sen. Zješ výdatnú večeru, ľahneš si a ráno sa prebudíš o pár gramov ľahšia. Nebolo by to úžasné? Samozrejme, nemôžeš čakať, že schudneš bez pohybu a kalorického deficitu, no existuje pár potravín, ktoré ti pri chudnutí výrazne pomôžu.

Medzi ne sa radí napríklad brokolica, grapefruit alebo škorica. Využiť môžeš aj týchto 5 ďalších.

Grécky jogurt

Biely jogurt je všeobecne prospešný na dobré trávenie, no pravý grécky jogurt ťa zasýti a neobsahuje skoro žiadne tuky. Pokiaľ si ho dopraješ v poobedných alebo večerných hodinách, tvoje črevá sa potešia a ráno nebudeš pociťovať hlad hneď po prebudení.

Jablko

Naše slovenské jablká (ako aj každé iné) obsahujú veľa vlákniny, ktorá je veľmi potrebná pri trávení. Ďalšou výhodou je, že obsahujú pomerne málo kalórií, no napriek tomu ťa dokážu zasýtiť.

Ovsené vločky

Ako sa hovorí – komu ovsené vločky nechutia, nevie ich správne pripraviť. Vločky sa radia medzi najzdravšie potraviny, ktoré sú pri chudnutí extrémne vítané. Vďaka nim sa cítiš zasýtená a pokiaľ ich budeš konzumovať pravidelne, pekne ti vytrávi a nebudeš mať ani najmenší problém s pravidelným (zdravým) vyprázdňovaním.

Zelený špenát

Pokiaľ nejedávaš špenát, mala by si to hneď napraviť. Nájdeš v ňom vlákninu, vápnik, bielkoviny a málo tukov. Podporuje trávenie, preto nebudeš mať problém s nafúknutým bruškom.

Zeler

Najlepšia pomôcka pri chudnutí je rozhodne zeler. Pôsobí močopudne a detoxikačne. Ak ho budeš konzumovať pravidelne, spáliš vďaka nemu kalórie rýchlejšie a viditeľne schudneš.

Nezabudni, že všetky tieto potraviny môžeš jesť celý deň, no musíš si dávať pozor na ich množstvo – aj zo zdravého jedla sa dá pribrať. Pokiaľ chceš schudnúť naozaj poctivo, dbaj na kalorický deficit a tieto potraviny zaraď do jedálnička na pravidelnej báze.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.