L – láska

Láska je niečo čo nevidíme, čo nepočujeme, je to niečo čo nevieme ohmatať svojimi rukami, ale je to CIT, ktorý vzniká medzi ľuďmi. Je to intenzívne prepojenie medzi dvoma osobami. Je to niečo, čo sa niekedy nedá opísať ani vlastnými slovami. Zažíva ju každý v rôznej podobe a v rôznom čase.

 

Á – áno

Osoby medzi, ktorými to iskrí si v určitom čase povedia áno a týmto slovom zvýraznia, svoju odovzdanosť jeden pre druhého. Áno chcem tráviť viac času v tvojej blízkosti, áno chcem ti pomôcť, áno môžeš ma pobozkať, áno chcem sa stať tvojou snúbenicou/manželkou, áno chcem byť s tebou až pokiaľ dodýcham posledný krát v tomto živote.

S – sľubujem

Sľubujem je nebezpečné slovo. Veľmi rýchlo a ľahko sa ho vyslovuje, ale na druhej strane sa veľmi ťažko dodržiava. Niekedy mu až priveľmi uveríme a potom sa v ňom môžeme sklamať. Sľubujem ti večnú lásku  – a potom aj tak sa ta láska skončila. Sľubujem ti vernosť – aj tak si ma podviedol s inou babou. Sľubujem ti, že sa po svadbe zmením – totálna blbosť. 

 

K – klamstvo

Boli by sme radi, keby klamstvo vôbec neexistovalo. Svet by bol oveľa krajší. Jedným klamstvom sa dáva priestor, aby po ňom nasledovali ďalšie a ďalšie klamstvá. Myslíme si, že keď budeme klamať tak nás pravda nedobehne, ale opak je pravdou. Lož má krátke nohy a bohužiaľ láska na klamstvách postavená nemôže byť, lebo je odsúdená týmto spôsobom k zániku.

A – amazing

Láska môže byť medzi osobami amazing. Láska je o tom, že ten druhý sa celý dáva tomu prvému (a naopak). Je tu preňho vždy v každej situácií, chce mu pomôcť, chce ho povzbudiť, chce ho inšpirovať, chce sa mu odovzdať.

Láska ako som už spomínala, môže mať rôzne podoby a medzi tieto podoby patrí aj kamarátska. Je to cit, ktorý dopĺňa vzťah medzi kamarátmi. Je to prejavenie ako si toho druhého človeka vážiš, ako sa s ním cítiš v jeho spoločnosti, ako sa viete blázniť na hlúpostiach, ako sa viete navzájom podržať. A v určitých prípadoch vie táto láska vydržať až dokonca alebo aspoň ostane v spomienkach a keď sa s týmto človekom po dlhom čase stretnete, tak si na to veľmi milo spomeniete.

Zobraziť celú galériu (7)
zdroj: unsplash.com
Rodičovská láska. Tá je veľmi dôležitá a podľa mňa veľmi krásna. Nie každý ju môže zažívať, lebo nie každému bola súdená v takom množstve ako si ju sám predstavoval. A zase možno, že niekto ju má dostatok, ale vôbec si ju neváži. Myslíme si, že rodičia sú zlí na nás a nechcú nám dopriať to najlepšie, ale oni si uvedomujú, že je to pre nás nebezpečné a chcú nás pred neuváženými rozhodnutiami ochrániť. Čo by to boli za rodiča, ak by vlastné dieťa nemilovali?

 

Láska je to jedna z najkrajších darov, aké sme mohli dostať a mali by sme byť za to vďační.

 

 

 

 

 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.