Do nového vzťahu

Máš strach pred novým začiatkom? Neboj sa, nie si v tom sama. Mnohé z nás sa boja hneď ponoriť do nového vzťahu a znova si pripustiť niekoho k telu. Ešte predtým, než sa rozhodneš, polož si týchto 5 otázok.

Pomôžu ti urobiť správne rozhodnutie.  

Som naozaj pripravená investovať svoj čas a energiu do nového vzťahu? 

Na to, aby vzťah nestal na mieste, ale rozvíjal sa, potrebuješ do toho strašne veľa investovať, to asi vieš. Budeš musieť investovať čas a energiu nie len na stretnutia s budúcim partnerom, ale aj do toho, aby ste sa navzájom dobre spoznali, pochopila svoje city, zoznámila sa s jeho rodinou a kamarátmi a ešte na strašne veľa veci, ktoré ku vzťahu patria.

Naozaj na to všetko máš čas a hlavne tú energiu? Buď k sebe úprimná a keď si uvedomíš, že pripravená nie si, tak na to radšej nestrácaj čas a hlavne neplytvaj časom toho druhého.  

Som absolútne vysporiadaná s predošlými vzťahmi?  

Možno ešte máš city k bývalému alebo sa ti zatiaľ nepodarilo úplne dostať z tých tráum, ktorými ťa “obdaroval” predošlý vzťah. Je veľmi dôležité byť k sebe čo najviac úprimná, pretože ťahať staré vzťahy do nových je najväčšou chybou, ktorú môžeš urobiť, pokiaľ chceš vybudovať nové a zdravé základy s niekým iným. A ani pre teba by to nebolo príjemne, ak by tvoj nový partner neuzavrel bývalý vzťah, ale pri tom by už budoval nový s tebou.

Po akom konkrétnom vzťahu túžim?  

Chceš len románik, kamarátsky vzťah s výhodami alebo niečo dlhodobé? Popremýšľaj nad tým a hlavne to povedz potenciálnemu budúcemu priateľovi. Pretože čo ak on očakáva predsa niečo viac ako len krátky románik alebo naopak nechce nič dlhodobé? Obaja si tak ušetríte čas.

Máme s budúcim potenciálnym partnerom rovnaké životné hodnoty?  

To, že sa vám páči rovnaká hudba, rovnaké knihy a jedlo, je strašne málo na to, aby ste vybudovali pevný vzťah. Musíš ísť viac do hĺbky. Máte rovnaký pohľad na tento svet, na otázky viery a politiky?

Len o to, samozrejme, nejde, ide o celkové jeho vnímanie tohto sveta a ostatných ľudí. To len aby si sa potom o pár rokov nečudovala, keď ti povie, že on chce aby si sedela len doma s deťmi, pretože to ženy robiť jednoducho musia.  

Čo očakávam od nového vzťahu?  

Podporu a pochopenie? Chceš mať jednoducho niekoho, s kým budeš môcť tráviť svoj voľný čas, takého blízkeho kamaráta? Alebo si hľadáš lásku na celý život? A opäť,  je dôležité sa podeliť o svoje myšlienky aj s tým druhým. Čo ak sa chce stretávať len vtedy, keď sa bude nudiť a ty sa budeš trápiť, pretože s ním chceš tráviť všetok svoj čas?  

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating