Pexels/Andrea Piacquadio

Čoraz viac sa stretávame s tým, že mladí ľudia pociťujú vyhorenie a príznaky depresie. Situácia vo svete tomu moc neprispieva, preto je dobré, aby si mala zaužívané tieto zvyky. Pomôžu ti na to, aby si bola v psychickej pohode, nemala stres a ťažké veci zvládala oveľa ľahšie.

Ísť skoro do postele

„Prevencia“ začína už večer. Nemôžeš mať úspešný deň, ak sa dobre nevyspíš. Aby si bola kvalitne vyspatá, musíš ísť do postele pred polnocou a dopriať si minimálne 8 hodín spánku. Taktiež urobíš skvelú vec, ak pol hodinu pred spaním nechytíš mobil do rúk. Modré svetlo by si mala večer redukovať.

Jesť výživné jedlo

To, čo dávaš dovnútra tvojho tela, sa ti prejaví navonok. Ak ješ samé nezdravé veci a tvoja strava je chudobná na vitamíny, nemôžeš sa cítiť dobre. Zameraj sa na kvalitnú stravu, var si často doma a každý deň jedz zeleninu a ovocie. Budeš mať viac energie a lepšie sa budeš na veci sústrediť.

Počúvať upokojujúcu hudbu

Možno si to nikdy neriešila, no aj hudba má na tvoju náladu obrovský vplyv. Aké pesničky počúvaš, takú máš náladu. Keď chceš byť v psychickej pohode, musíš počúvať upokojujúcu hudbu, alebo niečo, čo ťa rozveselí a nakopne. Zo smutných pesničiek budeš len mrzutá.

Meditovať každý deň

Zázraky vie urobiť aj 5 minút meditácie. Snaž sa vyhradiť si v každom dni chvíľku pre seba. Počas tej chvíle sa zameraj na svoje vnútro, stíš sa a nemysli na zlé veci. Upokoj sa a dýchaj pomaly. Nikam sa neponáhľaj a oddychuj.

Zamestnať sa ručnou prácou

Aj tvoja babka by ti povedala, že na problémy a nahnevanosť najviac pomáha, keď niečo robíš. Nemôžeš len tak sedieť a rozmýšľať nad tým. Ak sa cítiš smutne, začni niečo robiť. Choď von na prechádzku, zacvič si (po cvičení sa ti uvoľní hormón šťastia), poupratuj byt, alebo si niečo kreatívne vyrob.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife