Tiež máš pri pohľade na šťastne zadané páry zmiešané pocity a nevieš, ako sa v ich prítomnosti tváriť a správať? A to len z dôvodu, že ty po svojom boku nemáš žiadneho partnera. Pritom by si niekoho aj chcela, no nemáš šťastie a nikoho si si zatiaľ nenašla.

Čo všetko sa za tvojím neúspešným hľadaním môže ukrývať? Toto je 5 najčastejších dôvodov, prečo si ženy nedokážu nájsť vhodného partnera, s ktorým by boli šťastné a spokojné.

Máš príliš vysoké nároky

Hovor si čo chceš, ale niekedy brániš svojmu šťastiu ty sama tým, že od mužov očakávaš príliš veľa. Je síce pekné, že v romantických filmoch sú len džentlmeni a že tvoja kamoška dostáva pravidelne od svojho muža kvety. To však nemusí automaticky znamenať, že všetci muži sú takí.

Niekedy od seba dokonca odoženieš aj potenciálneho partnera, ktorý ťa má rád, no nespĺňa všetko, čo si od muža predstavuješ. Namiesto toho, aby si urobila kompromis, budeš sa neustále sťažovať, že nemáš šťastie na chlapov. Stačí byť trochu realistická a mať oči otvorené. Uvidíš, že ti hľadanie pôjde ľahšie.

Chlapi sa ťa boja

V súčasnosti nie je ničím výnimočným, že muži majú pred niektorými ženami rešpekt a dokonca sa ich trochu aj boja. Ide zväčša o ženy s vyšším postavením, ktoré sú sebavedomé a už na prvý pohľad vidieť, že si v živote dokážu poradiť aj samy.

Takéto ženy ale potrebujú tiež po svojom boku niekoho, kto by sa o ne postaral. Ak patríš do tejto skupiny, pokús sa nehrať nedostupnú. Chlapi síce radi lovia, no tiež idú len po takej koristi, na ktorú si trúfajú.

Ženská emancipácia

Tento bod úzko súvisí s predošlým. Ak si sebavedomá a samostatná žena, niekedy si povieš, že ti je takto dobre a žiadneho muža vlastne ani nepotrebuješ. Ženská emancipácia sa rozšírila hlavne v posledných rokoch. Nenahováraj si niečo takéto príliš dlho, inak zmeškáš vlak a všetci potenciálni partneri budú neskôr obsadení.

Si zaseknutá vo svojej minulosti

Niekedy ti v šťastí a nájdení nového partnera bráni tvoja minulosť a to, že si v nej zaseknutá. Stále dookola si prehrávaš všetky chyby, ktoré si urobila a spomínaš na tie nepekné chvíle, ktoré si prežila. Obávaš sa toho, že nový muž bude rovnaký a tiež po jeho boku nebudeš šťastnou.

To, čo bolo, bolo a mala by si to hodiť za hlavu. Nauč sa žiť v prítomnosti a nemyslieť neustále na to zlé. Zbytočne sa tak pred ostatnými uzatváraš. To, že tvoj bývalý bol chmuľo neznamená, že taký bude aj ten nový.

Nízke sebavedomie a sebaláska

Posledným a veľmi častým dôvodom je nízke sebavedomie a takmer nulová sebaláska. Ak si nedokážeš užívať single život a nevieš prijať samu seba takú, aká si, nemôžeš to čakať ani od ostatných. Svojimi myšlienkami sa neustále zhadzuješ a nahováraš si, že ťa nikto nebude chcieť. A ak sa predsa aj niekto nájde, sabotuješ to obavami, že sa s tebou len zahráva a nemôže to s tebou myslieť vážne.

Ak si sa našla v jednom z týchto piatich dôvodov, je najvyšší čas s tým niečo urobiť. Nebráň svojmu šťastiu a prijmi to, čo ti osud nadelil. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.